Oficjalnie: Keita w Lechu

Oficjalnie: Keita w Lechu
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Lech Poznań

Muhamed Keita został nowym piłkarzem Lecha, stając się tym samym drugim letnim wzmocnieniem poznańskiej drużyny, która wcześniej sfinalizowała transfer Macieja Wilusza.

Przeprowadzka urodzonego w Gambii Norwega do stolicy Wielkopolski była już niemalże pewna w chwili, gdy przed południem poinformowano, że 23-latek przechodzi testy medyczne. Po załatwieniu tej formalności,  Keita złożył podpis pod trzyletnią umową.

Nominalną pozycją byłego już piłkarza Strømsgodset IF jest środek ataku, jednak z powodzeniem może on grać na lewej flance. To właśnie w roli skrzydłowego przychodzi do Poznania.

Keita ma być kolejnym piłkarzem wyłowionym przez zachwalną sieć skautingową "Kolejorza", który zawojuje rozgrywki polskiej Ekstraklasy. Poznaniacy obserwowali go już od ponad roku, jednak do teraz nie mogli osiągnąć z norweskim klubem porozumienia na płaszczyźnie finansowej.

- Muhameda obserwowaliśmy od początku 2013 roku. W każdym okienku transferowym sondowaliśmy możliwość jego przyjścia i cieszę się, że w końcu osiągnęliśmy porozumienie z norweskim klubem. Keita imponuje szybkością oraz dryblingiem i na te atuty bardzo liczymy. Na pewno musi jeszcze popracować nad skutecznością, ale wierzymy, że postęp w tym elemencie zrobi właśnie w Poznaniu - mówi wiceprezes zarządu Lecha Poznań Piotr Rutkowski, zapewniając jednocześnie, że nie jest to ostatni zawodnik, który trafi tego lata na Bułgarską.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy