OFICJALNIE: Kiedyś AS Roma i Manchester United, teraz sprawdza go Miedź Legnica

OFICJALNIE: Kiedyś AS Roma i Manchester United, teraz sprawdza go Miedź Legnica fot. Davide Petrucci [Instagram]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Miedź Legnica

Sztab szkoleniowy Miedzi Legnica sprawdza Davide Petrucciego - potwierdził klub z województwa dolnośląskiego.

Urodzony w Rzymie Davide Petrucci za młodu szkolił się w Romie i Manchesterze United, ale nie zadebiutował w pierwszych zespołach tych klubów. W Anglii grał z powodzeniem w drużynie do lat 21, a „Czerwone Diabły” wypożyczały do też do Peterborough, Royal Antwerp oraz Chartltonu Athletic.

W 2014 roku włoski pomocnik, który w przeszłości występował w juniorskich reprezentacjach swojego kraju, przeszedł definitywnie z MU do CFR Cluj. W kolejnych latach grał jeszcze w Rizesporze, Ascoli, Cosenzie, aż w końcu trafił do Hapoelu Beer Szewa.

W poprzednim sezonie 31-latek zanotował w koszulce izraelskiej drużyny 23 występy. W obecnym - nie pojawił się na murawie ani razu. Wszystko wskazuje na to, że nie jest w ogóle zgłoszony do rozgrywek.

- To doświadczony środkowy pomocnik, który grał w bardzo ciekawych klubach, także na poziomie europejskich pucharów. W ostatnim czasie na pewno brakuje mu rytmu meczowego. Było to też spowodowane m.in. obowiązującym w Izraelu limitem dla obcokrajowców. Z każdym dniem wiemy coraz więcej na jego temat. Przeszedł szereg testów motorycznych. Zagra w sparingu z Górnikiem Zabrze i wtedy podejmiemy decyzję czy z nami zostanie.

- To zawodnik o charakterystyce typowej „ósemki”. Niezły w rozegraniu, posiadający umiejętności techniczne i potrafiący bronić. Jest graczem łączącym obronę z atakiem - powiedział trener Miedzi Grzegorz Mokry.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy