OFICJALNIE: Kiedyś szesnastolatek za 20 milionów euro, teraz restart kariery poza wielką piłką

OFICJALNIE: Kiedyś szesnastolatek za 20 milionów euro, teraz restart kariery poza wielką piłką fot. FC Sankt Gallen
Redakcja
Redakcja
Źródło: FC Sankt Gallen | AS Monaco

Willem Geubbels przeniósł się z AS Monaco do FC Sankt Gallen. Tym samym kończy się jego przygoda, która rozpoczęła się transferem za aż 20 milionów euro.

Geubbels podpisał ze szwajcarskim klubem umowę do 30 czerwca 2025 roku, założy koszulkę z numerem 69.

Wedle nieoficjalnych doniesień nic Sankt Gallen nie kosztował, jednak AS Monaco zapewniło sobie 30% od kwoty następnej sprzedaży zawodnika.

Jest to dla niego szansa na reaktywację kariery w nieco spokojniejszym miejscu. Profesjonalnie grać zaczął bardzo szybko, bo już we wrześniu 2017 roku zadebiutował w Ligue 1 jako adept słynnej akademii Olympique'u Lyon. Zaraz pojawił się też pierwszy raz w Lidze Europy, a 16 lat i 113 dni do dzisiaj czyni go najmłodszym piłkarzem w historii tych rozgrywek.

W tym zwyżkującym momencie przeniósł się do AS Monaco jako najdroższy francuski szesnastolatek w historii, bo kosztował aż 20 milionów euro. Wróżono mu wówczas świetlaną przyszłość.

Wszystko pokrzyżowała jednak paskudna kontuzja, która wyeliminowała go z gry na prawie półtora roku.

W samym AS Monaco wystąpił w zaledwie 17 meczach, notując tylko bramkę. Niewiele bilans poprawił na wypożyczeniu w FC Nantes - o trzy gole i asystę w 26 spotkaniach. Przychodzi więc czas na zrobienie kroku w tył i grę w szwajcarskiej ekstraklasie.

Geubbels w przeszłości był reprezentantem Francji U-16, U-17 i U-18, jednak na wyższym poziomie oczywiście nie zagrał. W przyszłości może oczywiście zmienić kadrę - do wyboru będzie miał jeszcze Holandię, ojczyznę ojca, oraz Republikę Środkowoafrykańską, ojczyznę matki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy