OFICJALNIE: Kiedyś szesnastolatek za 20 milionów euro, teraz restart kariery poza wielką piłką

OFICJALNIE: Kiedyś szesnastolatek za 20 milionów euro, teraz restart kariery poza wielką piłką fot. FC Sankt Gallen
Redakcja
Redakcja
Źródło: FC Sankt Gallen | AS Monaco

Willem Geubbels przeniósł się z AS Monaco do FC Sankt Gallen. Tym samym kończy się jego przygoda, która rozpoczęła się transferem za aż 20 milionów euro.

Geubbels podpisał ze szwajcarskim klubem umowę do 30 czerwca 2025 roku, założy koszulkę z numerem 69.

Wedle nieoficjalnych doniesień nic Sankt Gallen nie kosztował, jednak AS Monaco zapewniło sobie 30% od kwoty następnej sprzedaży zawodnika.

Jest to dla niego szansa na reaktywację kariery w nieco spokojniejszym miejscu. Profesjonalnie grać zaczął bardzo szybko, bo już we wrześniu 2017 roku zadebiutował w Ligue 1 jako adept słynnej akademii Olympique'u Lyon. Zaraz pojawił się też pierwszy raz w Lidze Europy, a 16 lat i 113 dni do dzisiaj czyni go najmłodszym piłkarzem w historii tych rozgrywek.

W tym zwyżkującym momencie przeniósł się do AS Monaco jako najdroższy francuski szesnastolatek w historii, bo kosztował aż 20 milionów euro. Wróżono mu wówczas świetlaną przyszłość.

Wszystko pokrzyżowała jednak paskudna kontuzja, która wyeliminowała go z gry na prawie półtora roku.

W samym AS Monaco wystąpił w zaledwie 17 meczach, notując tylko bramkę. Niewiele bilans poprawił na wypożyczeniu w FC Nantes - o trzy gole i asystę w 26 spotkaniach. Przychodzi więc czas na zrobienie kroku w tył i grę w szwajcarskiej ekstraklasie.

Geubbels w przeszłości był reprezentantem Francji U-16, U-17 i U-18, jednak na wyższym poziomie oczywiście nie zagrał. W przyszłości może oczywiście zmienić kadrę - do wyboru będzie miał jeszcze Holandię, ojczyznę ojca, oraz Republikę Środkowoafrykańską, ojczyznę matki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy