OFICJALNIE: Kierowca Formuły 1 wchodzi w świat piłki nożnej. Został współwłaścicielem francuskiego trzecioligowca
2024-03-19 13:04:11; Aktualizacja: 1 rok temu
Pierre Gasly został zaprezentowany jako nowy współwłaściciel trzecioligowego FC Versailles 78.
Przedstawiciele poszczególnych dyscyplin sportowych pojawiają się z różnym natężeniem i w zróżnicowanej roli w świecie piłki nożnej. Rzadko spotykanym zjawiskiem jest jednak aktywne zaangażowanie się przez nich w funkcjonowanie klubów.
Na wykonanie takiego kroku zdecydował się Pierre Gasly, kierowca Formuły 1 z zespołu Alpine, który zainwestował prywatne środki w trzecioligowy FC Versailles 78, stając się w ten sposób jednym z jego trzech współwłaścicieli.
„Decyzja Pierre'a o inwestycji w FC Versailles potwierdza jego chęć zaangażowania się w długoterminowy projekt rozwoju klubu i przyczynienia się do jego sukcesu. Jako utalentowany sportowiec wysokiego szczebla, wniesie całą swoją wiedzę w zakresie wyników sportowych. Jego widoczność we Francji i na arenie międzynarodowej również wzmocni wpływy zespołu.Popularne
Naszą wspólną ambicją jest utworzenie i rozwój nowego profesjonalnego klubu piłkarskiego w Île-de-France, który będzie w stu procentach francuski. Klub rodzinny, przełomowy, którego główna strategia sukcesu jest zorientowana na naukę i rozwój talentów” - czytamy w wydanym komunikacie przez drużynę, w której pozostałymi udziałowcami są Alexandre Mulliez i jego partner Fabien Lazare.
- Jestem zachwycony możliwością współpracy z FC Versailles, ponieważ zawsze chciałem zaangażować się w profesjonalną piłkę nożną. Z Alexandre'em Fabiene'em łączymy wartości, ambicje i ducha rywalizacji, co pozwoli nam pozytywnie rozwijać klub. To początek bardzo pięknej historii - powiedział francuski kierowca Formuły 1.
Drużyna prowadzona przez Jeana-Luca Vasseura, między innymi byłego opiekuna kobiecych ekip Olympique'u Lyon oraz Evertonu, plasuje się obecnie na dziesiątym miejscu w tabeli Championnat National (trzecia klasa rozgrywkowa) z trzema punktami przewagi nad strefą spadkową.











![Piotr Zieliński z czwartym golem w tym sezonie [WIDEO]. Inter Mediolan błyskawicznie wrócił z dalekiej podróży](img/photos/114819/170x113/piotr-zielinski.jpg)


![Z AS Romy do ekipy Daniele De Rossiego [OFICJALNIE]](img/photos/114816/170x113/tommaso-baldanzi.jpg)
![Jan Łabędzki wrócił z Włoch do Polski. To jego nowy klub [OFICJALNIE]](img/photos/114818/170x113/jan-labedzki.jpg)
![Skrzydłowy wrócił do Arki Gdynia. Za nim fantastyczna runda [OFICJALNIE]](img/photos/109788/170x113/dawid-szwarga.jpg)


![Piotr Zieliński z czwartym golem w tym sezonie [WIDEO]. Inter Mediolan błyskawicznie wrócił z dalekiej podróży](img/photos/114819/90x60/piotr-zielinski.jpg)


![Z AS Romy do ekipy Daniele De Rossiego [OFICJALNIE]](img/photos/114816/90x60/tommaso-baldanzi.jpg)
![Jan Łabędzki wrócił z Włoch do Polski. To jego nowy klub [OFICJALNIE]](img/photos/114818/90x60/jan-labedzki.jpg)
![Skrzydłowy wrócił do Arki Gdynia. Za nim fantastyczna runda [OFICJALNIE]](img/photos/109788/90x60/dawid-szwarga.jpg)



