OFICJALNIE: Kim Källström z nową posadą

OFICJALNIE: Kim Källström z nową posadą fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: SvFF

Były gracz między innymi Olympique’u Lyon Kim Källström od 1 stycznia będzie dyrektorem sportowym Szwedzkiej Federacji Piłkarskiej.

Stanowisko to zostało utworzone w związku ze zmianami organizacyjnymi, za które odpowiedzialny jest sekretarz generalny związku Andrea Möllerberg.

41-letni Kim Källström po zakończeniu kariery piłkarskiej ukończył prowadzone przez UEFA szkolenie z zakresu zarządzania i współpracował już ze szwedzką federacją.

Jednocześnie poinformowano, że dyrektorem technicznym zostanie Caroline Sjöblom.

34-letnia trenerka pracowała ostatnio w sztabie szkoleniowym Kansas City Current i tymczasowo była szkoleniowcem tego zespołu po zwolnieniu Matta Pottera. Wcześniej doprowadziła szwedzką drużynę kobiet U-19 do półfinału mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Kim Källström w przeszłości dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Szwecji z Djurgårdens IF. Później jako gracz Olympique’u Lyon triumfował w Ligue 1 w sezonach 2006/2007 i 2007/2008. Występował również w Spartaku Moskwa, skąd był na krótko wypożyczony do Arsenalu.

W reprezentacji Szwecji rozegrał 131 spotkań i pod tym względem zajmuje piąte miejsce w jej historii. Brał udział w mundialu w 2006 roku oraz czterech edycjach mistrzostw Europy w latach 2004-2016. Łącznie w narodowych barwach strzelił 16 goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy