OFICJALNIE: Klejnot brazylijskiej piłki w Manchesterze City

OFICJALNIE: Klejnot brazylijskiej piłki w Manchesterze City fot. Mailson Santana | Fluminense
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester City | Globo Esporte

Manchester City poinformował, że udało mu się osiągnąć porozumienie z Fluminense w sprawie warunków transferu Kayky’ego da Silvy Chagasa.

Po wielu miesiącach negocjacji, „Obywatele” w końcu dopięli swego. Piekielnie uzdolniony prawoskrzydłowy trafi na Etihad Stadium.

Kwiecień dla 17-latka jest niezwykle udany. W ciągu miesiąca zdobył dwie bramki w mistrzostwach stanu Rio de Janeiro, w tym jedną niezwykłej urody przeciwko Nova Iguaçu FC, a teraz marzenie o grze w Europie staje się faktem.

Co prawda na przyjazd do Anglii lewonożnego zawodnika będziemy musieli nieco poczekać, gdyż jak głosi komunikat, finalizację całej operacji zaplanowano po zakończeniu rozgrywek w Brazylii, a więc zimą 2021 roku, ale nie zmienia to faktu, że niebawem podąży on śladem innych piłkarzy z Kraju Kawy.

Jak informuje lokalna prasa, „nowy Neymar”, jak nazwano Kayky’ego, wstępnie ma kosztować około 10 milionów euro. Do kwoty tej jednak należy doliczyć bonusy, a przy tym nie można zapominać o 20 procentach od sumy przyszłego transferu, które zagwarantowało sobie Fluminense.

Przy spełnieniu wszystkich warunków, na konto brazylijskiej ekipy wpłynie aż 26 milionów euro i w ten sposób pobity zostanie dotychczasowy rekord sprzedażowy, który ustanowiono przy okazji odejścia Gersona do Romy za 16,6 miliona euro.

W międzyczasie Manchester City śledzi również postępy innego gracza „Flu” - Abemly’ego Meto Silu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! Karim Benzema otrzymał bajeczną ofertę. Odejście z Realu Madryt coraz bliżej?! „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika „Pogoń Szczecin może liczyć kasę”. Dziennikarz pod wrażeniem pomocnika Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku Napoli złożyło ofertę trenerowi. Był łączony z mistrzem Włoch już w 2021 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy