Oficjalnie: Klich w Leeds

Oficjalnie: Klich w Leeds
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Twente

Mateusz Klich został piłkarzem Leeds United.

Polak już wczoraj zameldował się w Anglii, by przejść testy medyczne. Te niewykazały żadnych nieprawidłowości, zatem doszło do podpisania kontraktu. Parafowana umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku.

Klub z Championship zapłaci za 27-lata półtora miliona funtów, ale całość nie trafi na konto Twente. Jak wynika z oficjalnego oświadczenia Holendrów, 30% całej sumy trafi do poprzednich pracodawców pomocnika. W głównym stopniu do Kaiserslautern.

Klich w Enschede spędził jeden sezon, w trakcie którego odbudował się po kolejnej nieudanej przygodzie w Niemczech. W 29 meczach Eredivisie zdobył 6 bramek i 4 asysty. Trzeba zaznaczyć, że na jego strzelecki dorobek miały wpływ wykonywane rzuty karne.

Leeds ma za sobą niezły rok. Zajęło 7. miejsce na zapleczu angielskiej ekstraklasy, czyli pierwsze poza lokatami dającymi możliwość gry w barażach o awans do Premier League. Następna kampania będzie zatem stała pod znakiem walki o powrót do elity.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy