Oficjalnie: Klich w Leeds

Oficjalnie: Klich w Leeds
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Twente

Mateusz Klich został piłkarzem Leeds United.

Polak już wczoraj zameldował się w Anglii, by przejść testy medyczne. Te niewykazały żadnych nieprawidłowości, zatem doszło do podpisania kontraktu. Parafowana umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku.

Klub z Championship zapłaci za 27-lata półtora miliona funtów, ale całość nie trafi na konto Twente. Jak wynika z oficjalnego oświadczenia Holendrów, 30% całej sumy trafi do poprzednich pracodawców pomocnika. W głównym stopniu do Kaiserslautern.

Klich w Enschede spędził jeden sezon, w trakcie którego odbudował się po kolejnej nieudanej przygodzie w Niemczech. W 29 meczach Eredivisie zdobył 6 bramek i 4 asysty. Trzeba zaznaczyć, że na jego strzelecki dorobek miały wpływ wykonywane rzuty karne.

Leeds ma za sobą niezły rok. Zajęło 7. miejsce na zapleczu angielskiej ekstraklasy, czyli pierwsze poza lokatami dającymi możliwość gry w barażach o awans do Premier League. Następna kampania będzie zatem stała pod znakiem walki o powrót do elity.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy