OFICJALNIE: Klimala w Celticu. Rekord transferowy Jagiellonii Białystok

OFICJALNIE: Klimala w Celticu. Rekord transferowy Jagiellonii Białystok fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Celtic

Patryk Klimala zasilił szeregi Celticu na zasadzie transferu definitywnego.

Klub z Glasgow obserwował od pewnego czasu poczynania młodzieżowego reprezentanta Polski i ostatecznie zdecydował się na jego pozyskanie w połowie trwających rozgrywek.

Duży wpływ na decyzję podjętą przez władze szkockiego zespołu miała klauzula odstępnego zawarta w kontrakcie piłkarza z Jagiellonią Białystok, która umożliwiała mu opuszczenie drużyny z Podlasia po przelaniu na jej konto czterech milionów euro.

Celtic w obawie przed konkurencją postanowił już teraz zainwestować wspomnianą kwotę w sprowadzenie utalentowanego napastnika, a ten w ekspresowym tempie porozumiał się z „The Bhoys” i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał długoterminową umową z ekipą z Glasgow.

Najbardziej utytułowana szkocka drużyna poinformowała, że Klimala podpisał z nią 4,5-letni kontrakt. Nieco inną długość zawartego porozumienia podała agencja menedżerska reprezentująca interesy piłkarza. „Fabryka Futbolu” uważa, że umowa będzie obowiązywała do końca czerwca 2023 roku, ale została w niej zawarta opcja przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

Bez względu na tą drobną nieścisłość możemy z całą pewnością stwierdzić, że jesteśmy świadkami rekordowej sprzedaży Jagiellonii Białystok. Do tej pory klub z Podlasia najwięcej zarobił na odejściu Bartłomieja Drągowskiego do Fiorentiny - 2,5 miliona euro.

Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do ekstraklasowego zespołu przed startem sezonu 2015/2016 z Lechii Dzierżoniów. Od tego czasu rozegrał dla niego 50 spotkań, w których zdobył jedenaście goli oraz zanotował cztery asysty. Większość tego dorobku Klimala zawdzięcza swoim występom w rundzie jesiennej obecnego sezonu, bo strzelił w niej siedem bramek i zaliczył trzy asysty w 18 występach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy