OFICJALNIE: Klimala w Celticu. Rekord transferowy Jagiellonii Białystok

OFICJALNIE: Klimala w Celticu. Rekord transferowy Jagiellonii Białystok fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Celtic

Patryk Klimala zasilił szeregi Celticu na zasadzie transferu definitywnego.

Klub z Glasgow obserwował od pewnego czasu poczynania młodzieżowego reprezentanta Polski i ostatecznie zdecydował się na jego pozyskanie w połowie trwających rozgrywek.

Duży wpływ na decyzję podjętą przez władze szkockiego zespołu miała klauzula odstępnego zawarta w kontrakcie piłkarza z Jagiellonią Białystok, która umożliwiała mu opuszczenie drużyny z Podlasia po przelaniu na jej konto czterech milionów euro.

Celtic w obawie przed konkurencją postanowił już teraz zainwestować wspomnianą kwotę w sprowadzenie utalentowanego napastnika, a ten w ekspresowym tempie porozumiał się z „The Bhoys” i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał długoterminową umową z ekipą z Glasgow.

Najbardziej utytułowana szkocka drużyna poinformowała, że Klimala podpisał z nią 4,5-letni kontrakt. Nieco inną długość zawartego porozumienia podała agencja menedżerska reprezentująca interesy piłkarza. „Fabryka Futbolu” uważa, że umowa będzie obowiązywała do końca czerwca 2023 roku, ale została w niej zawarta opcja przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

Bez względu na tą drobną nieścisłość możemy z całą pewnością stwierdzić, że jesteśmy świadkami rekordowej sprzedaży Jagiellonii Białystok. Do tej pory klub z Podlasia najwięcej zarobił na odejściu Bartłomieja Drągowskiego do Fiorentiny - 2,5 miliona euro.

Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do ekstraklasowego zespołu przed startem sezonu 2015/2016 z Lechii Dzierżoniów. Od tego czasu rozegrał dla niego 50 spotkań, w których zdobył jedenaście goli oraz zanotował cztery asysty. Większość tego dorobku Klimala zawdzięcza swoim występom w rundzie jesiennej obecnego sezonu, bo strzelił w niej siedem bramek i zaliczył trzy asysty w 18 występach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy