OFICJALNIE: Klimala w Celticu. Rekord transferowy Jagiellonii Białystok

OFICJALNIE: Klimala w Celticu. Rekord transferowy Jagiellonii Białystok fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Celtic

Patryk Klimala zasilił szeregi Celticu na zasadzie transferu definitywnego.

Klub z Glasgow obserwował od pewnego czasu poczynania młodzieżowego reprezentanta Polski i ostatecznie zdecydował się na jego pozyskanie w połowie trwających rozgrywek.

Duży wpływ na decyzję podjętą przez władze szkockiego zespołu miała klauzula odstępnego zawarta w kontrakcie piłkarza z Jagiellonią Białystok, która umożliwiała mu opuszczenie drużyny z Podlasia po przelaniu na jej konto czterech milionów euro.

Celtic w obawie przed konkurencją postanowił już teraz zainwestować wspomnianą kwotę w sprowadzenie utalentowanego napastnika, a ten w ekspresowym tempie porozumiał się z „The Bhoys” i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał długoterminową umową z ekipą z Glasgow.

Najbardziej utytułowana szkocka drużyna poinformowała, że Klimala podpisał z nią 4,5-letni kontrakt. Nieco inną długość zawartego porozumienia podała agencja menedżerska reprezentująca interesy piłkarza. „Fabryka Futbolu” uważa, że umowa będzie obowiązywała do końca czerwca 2023 roku, ale została w niej zawarta opcja przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy.

Bez względu na tą drobną nieścisłość możemy z całą pewnością stwierdzić, że jesteśmy świadkami rekordowej sprzedaży Jagiellonii Białystok. Do tej pory klub z Podlasia najwięcej zarobił na odejściu Bartłomieja Drągowskiego do Fiorentiny - 2,5 miliona euro.

Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do ekstraklasowego zespołu przed startem sezonu 2015/2016 z Lechii Dzierżoniów. Od tego czasu rozegrał dla niego 50 spotkań, w których zdobył jedenaście goli oraz zanotował cztery asysty. Większość tego dorobku Klimala zawdzięcza swoim występom w rundzie jesiennej obecnego sezonu, bo strzelił w niej siedem bramek i zaliczył trzy asysty w 18 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy