OFICJALNIE: Klinsmann definitywnie żegna się z Herthą

OFICJALNIE: Klinsmann definitywnie żegna się z Herthą fot. Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Hertha BSC

Jürgen Klinsmann pożegnał się nie tylko ze stanowiskiem szkoleniowca Herthy, ale także ze stołkiem w radzie nadzorczej berlińskiego klubu.

Były selekcjoner reprezentacji Niemiec i Stanów Zjednoczonych zdecydował się przed kilkoma miesiącami na dołączenie do stołecznego zespołu w charakterze członka rady nadzorczej i miał wspomóc drużynę przejętą przez Larsa Windhorsta swoim bogatym doświadczeniem.

Dość szybko okazało się jednak, że 55-latek będzie musiał wesprzeć Herthę także w roli szkoleniowca, ponieważ władze klubu zdecydowały się na zakończenie współpracy z Ante Čoviciem po serii niezadowalających wyników osiąganych przez ekipę z Berlina.

Klinsmann miał prowadzić zespół ze stolicy Niemiec do końca obecnego sezonu i następnie wrócić do pełnienia obowiązków w administracji. Niestety na pierwszym stanowisku wytrwał przez zaledwie dziesięć spotkań, po których złożył rezygnację z pełnienia funkcji trenera.

Na tym jednak cała sprawa się nie zakończyła, ponieważ władze Herthy na specjalnie zwołanej konferencji poinformowały, że były 55-latek nie będzie już także zasiadał w radzie nadzorczej z powodu zbyt dużej różnicy zdań dotyczących między innymi zakresu władzy sprawowanej przez szkoleniowca „Starej Damy”.

- Ostatnie wydarzenia były bardzo zaskakujące z naszej perspektywy. Jürgen Klinsmann postanowił nie tylko opuścić stanowisko trenera Herthy, ale i cały nasz projekt - powiedział Werner Gegenbauer, prezydent zespołu.

- Reakcja Jürgena była bardzo gwałtowna. Zdaje on sobie z tego sprawę, ale niemniej jednak takie zachowanie nie jest dopuszczalne w świecie biznesu. Znajdowaliśmy się na dobrej drodze, a teraz jest nam przykro, że wszystko poszło w tym kierunku. Musimy teraz jak najszybciej obsadzić dwa z czterech dostępnych miejsc w radzie nadzorczej. Ważne jest, aby zajęły je osoby niezawodne, jak i mające doświadczenie w świecie piłki. Wartości klubu powinny być przestrzegane przy zachowaniu stałego rozwoju. Z pewnością tego chcą fani Herthy. Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy ten cel - dodał Lars Windhorst.

- Nie było między nami zgody w kwestii interpretacji roli głównego trenera oraz tego, jakie powinien mieć obowiązki. Moim zdaniem ważne jest, aby omawiać takie problemy i znajdować ich wspólne rozwiązanie - zaznaczył Michael Preetz, dyrektor sportowy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy