OFICJALNIE: Klinsmann definitywnie żegna się z Herthą

OFICJALNIE: Klinsmann definitywnie żegna się z Herthą fot. Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Hertha BSC

Jürgen Klinsmann pożegnał się nie tylko ze stanowiskiem szkoleniowca Herthy, ale także ze stołkiem w radzie nadzorczej berlińskiego klubu.

Były selekcjoner reprezentacji Niemiec i Stanów Zjednoczonych zdecydował się przed kilkoma miesiącami na dołączenie do stołecznego zespołu w charakterze członka rady nadzorczej i miał wspomóc drużynę przejętą przez Larsa Windhorsta swoim bogatym doświadczeniem.

Dość szybko okazało się jednak, że 55-latek będzie musiał wesprzeć Herthę także w roli szkoleniowca, ponieważ władze klubu zdecydowały się na zakończenie współpracy z Ante Čoviciem po serii niezadowalających wyników osiąganych przez ekipę z Berlina.

Klinsmann miał prowadzić zespół ze stolicy Niemiec do końca obecnego sezonu i następnie wrócić do pełnienia obowiązków w administracji. Niestety na pierwszym stanowisku wytrwał przez zaledwie dziesięć spotkań, po których złożył rezygnację z pełnienia funkcji trenera.

Na tym jednak cała sprawa się nie zakończyła, ponieważ władze Herthy na specjalnie zwołanej konferencji poinformowały, że były 55-latek nie będzie już także zasiadał w radzie nadzorczej z powodu zbyt dużej różnicy zdań dotyczących między innymi zakresu władzy sprawowanej przez szkoleniowca „Starej Damy”.

- Ostatnie wydarzenia były bardzo zaskakujące z naszej perspektywy. Jürgen Klinsmann postanowił nie tylko opuścić stanowisko trenera Herthy, ale i cały nasz projekt - powiedział Werner Gegenbauer, prezydent zespołu.

- Reakcja Jürgena była bardzo gwałtowna. Zdaje on sobie z tego sprawę, ale niemniej jednak takie zachowanie nie jest dopuszczalne w świecie biznesu. Znajdowaliśmy się na dobrej drodze, a teraz jest nam przykro, że wszystko poszło w tym kierunku. Musimy teraz jak najszybciej obsadzić dwa z czterech dostępnych miejsc w radzie nadzorczej. Ważne jest, aby zajęły je osoby niezawodne, jak i mające doświadczenie w świecie piłki. Wartości klubu powinny być przestrzegane przy zachowaniu stałego rozwoju. Z pewnością tego chcą fani Herthy. Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy ten cel - dodał Lars Windhorst.

- Nie było między nami zgody w kwestii interpretacji roli głównego trenera oraz tego, jakie powinien mieć obowiązki. Moim zdaniem ważne jest, aby omawiać takie problemy i znajdować ich wspólne rozwiązanie - zaznaczył Michael Preetz, dyrektor sportowy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy