OFICJALNIE: Kłopoty Kamerunu. Obrońca tytułu zostanie wykluczony z Pucharu Narodów Afryki?!

OFICJALNIE: Kłopoty Kamerunu. Obrońca tytułu zostanie wykluczony z Pucharu Narodów Afryki?!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe | TAS

Kamerun zdołał po utracie statusu gospodarza nadchodzących mistrzostw kontynentu zająć w grupie eliminacyjnej miejsce gwarantujące udział w głównej fazie turnieju. Wkrótce może zostać jednak jego pozbawiony.

„Nieposkromione Lwy” traktowały większość swoich eliminacyjnych meczów w grupie B jako potyczki towarzyskie z uwagi na fakt, że miały zapewniony udział mistrzostwach „Czarnego Lądu”.

Przed kilkoma miesiącami Komitet Wykonawczy Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej zdecydował się pozbawić Kamerun statusu gospodarza Pucharu Narodów Afryki, ponieważ ten miał olbrzymie opóźnienia związane z budową obiektów oraz zapewnieniem należytego bezpieczeństwa uczestnikom turnieju oraz kibicom.

Ekipa prowadzona przez Clarence'a Seedorfa nie została jednocześnie wykluczona z głównej fazy imprezy i ostatecznie zapewniła sobie awans na kontynentalne mistrzostwa dzięki pokonaniu Komorów (3:0) w ostatnim meczu eliminacyjnym, który pozwolił obrońcą tytuł zająć drugie miejsce w swojej grupie za Marokiem.

„Nieposkromione Lwy” nie mogą być jednak jeszcze pewne udziału w PNA 2019, ponieważ Federacja Piłkarska Komorów zebrała 19 tysięcy euro na złożenie oficjalnego wniosków do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, w którym domaga się wykluczenia ich z imprezy. Przedstawiciele tamtejszego futbolu uważają, że Kamerun po utracie statusu gospodarza powinien zostać także pozbawiony możliwości udziału w głównej fazie turnieju przez CAF.

Afrykańska Konfederacja Piłkarska w niedalekiej przeszłości pozbawiała już Maroko i Libię organizacji mistrzostw „Czarnego Lądu” odpowiednio w 2015 i 2017 roku. Pierwsza z wymienionych reprezentacji została także wykluczona z imprezy, ponieważ wówczas gospodarz nie brał udziału w eliminacjach. Z kolei druga z drużyn nie zajęła w swojej grupie miejsca gwarantującego jej awans.

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie przyjął wniosek Komorów i zapowiedział wydanie werdyktu w jego sprawie w ciągu najbliższych 20 dni.

Przypominamy, że już 12 kwietnia w Kairze odbędzie się losowanie fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki 2019, który na przełomie czerwca i lipca odbędzie się w Egipcie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy