OFICJALNIE: Klub MLS rozstał się z zawodnikiem, który... grał w innym klubie pod fałszywym nazwiskiem

OFICJALNIE: Klub MLS rozstał się z zawodnikiem, który... grał w innym klubie pod fałszywym nazwiskiem
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: MLS

Władze Major League Soccer zdecydowały w poniedziałek o rozwiązaniu kontraktu Matko Miljevicia z CF Montréal.

22-letni skrzydłowy, który w bieżącym sezonie MLS wchodził jedynie z ławki rezerwowych w ośmiu meczach, wpadł na pomysł występowania w amatorskich rozgrywkach Quebec Calcetto Soccer League pod fałszywym nazwiskiem.

Udało mu się rozegrać w ten sposób trzy spotkania. Prawda wyszła jednak na jaw, gdy uderzył łokciem jednego z przeciwników.

Okazało się, że w jego kontrakcie widniał zakaz występowania dla innych klubów, w tym amatorskich. Sam zawodnik twierdzi, że nie wiedział o tym zapisie w swojej umowie i chciał tylko pograć rekreacyjnie ze znajomymi.

Ostatecznie został dożywotnio zdyskwalifikowany w Quebec Calcetto Soccer League.

Matko Miljevic trafił do CF Montréal w sierpniu 2021 roku. Od tego czasu rozegrał tam 45 spotkań i strzelił trzy gole. Wcześniej występował w Argentinos Juniors.

Na arenie międzynarodowej reprezentował młodzieżowe drużyny Stanów Zjednoczonych i Argentyny. Z racji pochodzenia jest również uprawniony do gry dla Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji.

CF Montréal to jeden z trzech kanadyjskich klubów występujących w Major League Soccer. Po 28 kolejkach zajmuje ósme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej z dorobkiem 36 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] 19-letni Gavi zrugał Roberta Lewandowskiego. „Do cholery, człowieku!” [WIDEO] Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy