OFICJALNIE: Kluczowy piłkarz Śląska Wrocław kontuzjowany

2024-08-18 15:15:46; Aktualizacja: 15 godzin temu
OFICJALNIE: Kluczowy piłkarz Śląska Wrocław kontuzjowany Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt Źródło: Śląsk Wrocław

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław, poinformował, że Piotr Samiec-Talar będzie poza grą przez cztery-pięć tygodni. To efekt kontuzji.

„Wojskowi” mają za sobą dwumecz trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Pierwsze spotkanie wygrało FC Sankt Gallen, a w rewanżu górą był przedstawiciel Ekstraklasy.

Zwycięstwo 3:2 nie wystarczyło, aby uzyskać awans i tym samym ekipa prowadzona przez Jacka Magiera odpadła z rozgrywek.

Już w 67. minucie zawodów boisko opuścić musiał Piotr Samiec-Talar, autor bramki na 2:1. Przyczyną zmiany były problemy zdrowotne.

22-latka zabrakło w kadrze na mecz ligowy z Koroną Kielce. Wiadomo, co ze skrzydłowym.

„Przerwa Piotra Samca-Talara z powodu kontuzji potrwa 4-5 tygodni. Czekamy na Ciebie, Sami!” – napisał w mediach społecznościowych Śląsk Wrocław, powołując się na słowa trenera.

Były juniorski reprezentant Polski to kluczowa postać ciągle aktualnego wicemistrza Polski. Magiera będzie miał zatem twardy orzech do zgryzienia w kwestii zastępstwa.

Samiec-Talar w poprzednim sezonie uzbierał 32 występy, które okrasił siedmioma trafieniami i dziewięcioma asystami.