Oficjalnie: Kneżević odchodzi z Legii fot. Transfery.info
Redakcja
Redakcja
Źródło: Legia Warszawa

Serbski obrońca Srdja Kneżević nie jest już zawodnikiem Legii Warszawa. Klub postanowił rozwiązać kontrakt z zawodnikiem.

Serb trafił na Łazienkowską w maju 2010 roku. Wcześniej bronił barw Partizana Belgrad. Od tego czasu zawodnik rozegrał jedynie cztery mecze w Ekstraklasie oraz zaliczył dwa występy w rozgrywkach o Puchar Polski.

Na początku 2012 roku Srdja został wypożyczony do Boraca Banja Luka, w którym jednak rzadko grywał i po rundzie wiosennej wrócił do Polski. Wcześniej Kneżević został odstawiony od pierwszego zespołu.

W bieżącym sezonie zawodnik ćwiczył indywidualnie, chociaż był zgłoszony do rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. – Nie ja podejmowałem decyzje w jego sprawie, ale z drugiej strony jego sytuacja jest jasno określona i nie zamierzam się w nią wgłębiać – mówił w grudniu trener Jan Urban.

Srdja Kneżević był jednym z sześciu zawodników sprowadzonych do Legii w momencie rozpoczęcia pracy przez Macieja Skorżę. Na początku Serb cieszył się zaufaniem sztabu szkoleniowego, jednak w wyniku popełnianych błędów i kontuzji stracił miejsce w składzie. Później przegrał rywalizację z Jakubem Rzeźniczakiem i Arturem Jędrzejczykiem. W efekcie przestał grać. Ostatni mecz w lidze rozegrał w kwietniu 2011 roku w Gdańsku. Tamto spotkanie zakończyło się porażką warszawskiego zespołu 1:2. Ostatnie spotkanie zaliczył we wrześniu 2011, kiedy rozegrał kilkanaście minut w pucharowym meczu z Rozwojem II Katowice.