Oficjalnie: Kolejne wzmocnienie Dinamo Moskwa

Oficjalnie: Kolejne wzmocnienie Dinamo Moskwa
Redakcja
Redakcja
Źródło: Dinamo Moskwa

Po spektakularnym transferze Balazsa Dzsudzsaka z Anżi Machaczkała włodarze Dinama podpisali kolejny kontrakt tym razem z pomocnikiem ekwadorskiego pochodzenia – Christianem Noboa.

 

Celem działaczy moskiewskiego klubu jest zakwalifikowanie się w następnym sezonie do Ligi Mistrzów, dlatego starają się wzmocnić drużynę. Ekwadorczyk jest 22-krotnym reprezentantem swojego kraju, a w obecnym sezonie strzelił 5 bramek w 25 spotkaniach w barwach Rubina Kazań. Sam zawodnik wahał się nad zmianą klubu, jednak ostatecznie zdecydował się na transfer. 
 
-  Długo rozważałem wszystkie za i przeciw, ale w końcu zdecydowałem, że transfer do Dinama będzie najlepszą opcją. Bardzo lubię Rosję, dlatego chcę tu nadal mieszkać  - powiedział w wywiadzie dla portalu Sports.ru.
 
Zawodnik razem z włodarzami swojego byłego klubu doszli do wniosku, że teraz jest najlepsza pora, aby Noboa opuścił drużynę z Kazania.
 
-  W grudniu tego roku kończy się kontrakt Christiana z Rubinem i obaj doszliśmy do wniosku, że jego przenosiny powinny się odbyć teraz. Zdaję sobie sprawę z tego, że on chce pewnych zmian w swojej karierze i dlatego nie zamierzam mu utrudniać transferu – powiedział prezes Rubina Dmitrij Samarenkin.
 
Dla włodarzy klubu transfer Ekwadorczyka to dobry interes, na którym sporo pieniędzy udało im się zarobić.  
 
- Kilka lat temu kupiliśmy Noboę za pół miliona euro, a teraz Dinamo zapłaci za niego osiem milionów. To dobry interes dla obu stron – dodał Samarenkin w jednej ze swych wypowiedzi. 
 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy