OFICJALNIE: Komisja Ligi odrzuciła wniosek Legii Warszawa. José Kanté musi odbyć karę!

OFICJALNIE: Komisja Ligi odrzuciła wniosek Legii Warszawa. José Kanté musi odbyć karę! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ekstraklasa

Komisja Ligi nie przychyliła się do odwołania Legii Warszawa w sprawie czerwonej kartki dla José Kanté i tym samym piłkarz nie będzie mógł wystąpić w dwóch nadchodzących meczach Ekstraklasy.

Przedstawiciele „Wojskowych” złożyli wniosek do Komisji Ligi o anulowanie czerwonej kartki swojego napastnika, ponieważ uważali, że sędzia Jarosław Przybył błędnie zinterpretował zajście z udziałem reprezentanta Gwinei w trakcie meczu przeciwko Piastowi Gliwice (1:2) w 26. kolejce.

Jej członkowie po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej nie zgodzili się z argumentacją przedstawioną przez Legię Warszawa na bazie między innymi podobnych zajść mających miejsce w przeszłości i tym samym utrzymali karę nałożoną na zawodnika, który z powodu zobaczenia bezpośredniej czerwonej kartki nie będzie mógł wystąpić w dwóch nadchodzących meczach ekipy z Łazienkowskiej przeciwko Lechowi Poznań oraz Wiśle Kraków.

„Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, Komisja Ligi oddaliła protest złożony przez Legię Warszawa w sprawie czerwonej kartki dla zawodnika José Kanté z meczu Legia Warszawa - Piast w 26. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Kolegium Sędziów nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra. Na zawodnika nałożono karę dyskwalifikacji w 2 meczach Ekstraklasy” - czytamy w uzasadnieniu Komisji Ligi.

Ponadto wspomniany organ uznał wniosek złożony przez Śląsk Wrocław za zasadny i anulował żółtą kartkę Márka Tamása z meczu Jagiellonią Białystok i nałożył dyskwalifikację na trzy spotkania na Adama Deję z Arki Gdynia oraz dwóch spotkań na asystenta trenera Cracovii - Grzegorza Kurdziela. Obaj panowie otrzymali bezpośrednie czerwone kartki w pojedynkach przeciwko odpowiednio Wiśle Płock i Górnikowi Zabrze.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy