OFICJALNIE: Komunikat UEFA. Manchester City o krok bliżej wykluczenia z Ligi Mistrzów?!

OFICJALNIE: Komunikat UEFA. Manchester City o krok bliżej wykluczenia z Ligi Mistrzów?! fot.
Karol Brandt
Źródło: UEFA | Manchester City FC | New York Times

Finanse Manchesteru City w ostatnich miesiącach były przedmiotem badań UEFA. Po zapoznaniu się z dokumentacją postanowiono skierować sprawę do Izby Orzekającej CFCB.

UEFA siódmego marca 2019 roku wszczęła śledztwo w sprawie potencjalnych naruszeń Finansowego Fair Play przez Manchester City. Dzisiaj poinformowano, że Yves Leterme, szef komisji śledczej, postanowił przekazać sprawę angielskiego klubu do rozpatrzenia przez Izbę Orzekającą CFCB.

„Główny śledczy Organu Kontroli Finansów Klubów (CFCB) w wyniku zakończonego dochodzenia, po konsultacjach z innymi członkami niezależnej izby śledczej CFCB, postanowił skierować sprawę Manchesteru City do Izby Orzekającej CFCB” – brzmi oficjalny komunikat UEFA.

Dodajmy, że śledztwo zostało rozpoczęte, gdy światło dzienne ujrzały dokumenty opublikowane przez „Der Spiegel”. Wynikało z nich, że angielski klub obchodził zasady Finansowego Fair Play poprzez zawieranie umów sponsorskich.

Na komunikat UEFA zdążył już zareagować Manchester City, który potępił działania Yvesa Leterme’a, utrzymując, że oskarżenia są nieprawdziwe. 

„New York Times” spekuluje, że mistrzowie Anglii mogą zostać wykluczeni z Ligi Mistrzów. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy