OFICJALNIE: Komunikat UEFA na temat odwołania meczu AEK-u Ateny z Dinamem Zagrzeb. Jest nowa data spotkania!

OFICJALNIE: Komunikat UEFA na temat odwołania meczu AEK-u Ateny z Dinamem Zagrzeb. Jest nowa data spotkania! fot. OShuma / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA | Dinamo Zagrzeb

UEFA wydała osobny komunikat na temat odwołanego wtorkowego spotkania eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy AEK-iem Ateny a Dinamem Zagrzeb.

Pierwszy pojedynek w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej elitarnych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie miał odbyć się 8 sierpnia o godzinie 20:45 na terenie mistrza Grecji.

Niestety na kilkanaście godzin przed jego rozpoczęciem w Atenach pojawiła się niespodziewanie grupa chuliganów z Dinama Zagrzeb, która wsparta przez sympatyków Panathinaikosu zaatakowała fanów AEK-u.

W wyniki tych zamieszek zginął jeden z fanów „Żółto-Czarnych”. 29-letni kibiców zmarł w szpitalu po tym, jak został dźgnięty nożem.

Niewykluczone, że wśród 83 zatrzymanych osób przez policję znajduje się sprawca tego zajścia.

Niemniej jednak służby po wydarzeniach mających miejsce w poniedziałkowy wieczór nie zgodziły się na rozegranie zaplanowanego spotkania.

UEFA zdecydowała się w tej sytuacji odwołać mecz i opublikowała oświadczenie.

„UEFA z całą mocą ubolewa nad przerażającymi incydentami, które miały miejsce ostatniej nocy w Atenach i spowodowały śmierć jednej osoby. Wyrażając najgłębsze współczucie rodzinie ofiary, AEK-owi Ateny i jego kibicom, chcielibyśmy powtórzyć, że w naszym sporcie nie ma miejsca na przemoc i oczekujemy, że osoby odpowiedzialne za ten straszny czyn zostaną aresztowane i postawione przed wymiarem sprawiedliwości w możliwie najkrótszym czasie.

Po wczorajszych aktach przemocy i w porozumieniu z lokalnymi władzami UEFA zdecydowała, że warunki do rozegrania dzisiejszego meczu pomiędzy AEK-iem Ateny i GNK Dinamo nie zostały spełnione.

Zgodnie z art. 26.01 Regulaminu Ligi Mistrzów UEFA 2023/2024 mecz, który miał zostać rozegrany dziś wieczorem na stadionie Agia Sofia w Atenach zostaje przełożony.

Spotkanie GNK Dinamo (CRO) vs AEK Ateny (GRE) w Zagrzebiu zostanie rozegrany zgodnie z planem we wtorek 15 sierpnia 2023 roku o godzinie 20:00 CET” - napisano.

W międzyczasie pomiędzy oboma ekipami trwały rozmowy na temat ustalenia nowego terminu przełożonego pojedynku.

UEFA brała pod uwagę dwie daty 18 i 19 sierpnia. Zainteresowane strony zaakceptował tą drugą i ustaliły godzinę jego rozpoczęcia na 20:45.

Tym samym mecz w Zagrzebiu będzie pierwszym starciem w wykonaniu obu ekip. W jednym i drugim spotkaniu zakaz udziału otrzymali kibice przyjezdni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy