OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United

OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United fot. Sven Botman I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Newcastle United

Newcastle United poinformował o osiągnięciu porozumienia w sprawie transferu Svena Botmana. Formalnie przeprowadzka odbędzie się pod koniec tego tygodnia.

Holender to długoterminowy cel „Srok”. Przejęcie klubu przez Saudyjczyków zaowocowało zainteresowaniem wieloma klasowymi piłkarzami, ale od początku numerem jeden był właśnie stoper Lille.

Anglicy postanowili się nie śpieszyć i zdobywali zaufanie 22-latka bardzo powoli, podtrzymując cały czas kontakt oraz zapewniając go o zainteresowaniu. Taka postawa zapewniła im sukces.

Chociaż Sven Botman był już dogadany z Milanem, ostatecznie wybrał ofertę Newcastle United, które porozumiało się również z Lille, czego nie potrafili zrobić Włosi.

Przedstawiciel Premier League płaci 37 milionów euro podstawy plus bonusy w wysokości ośmiu milionów. Jeśli dojdzie do ich aktywowania, będzie to największy zakup w historii St James’ Park.

W tej chwili rekordzistą jest Joelinton, za którego zapłacono 44 miliony euro.

Jak informuje klub, zawodnik przeszedł testy medyczne i uzgodnił warunki umowy ważnej do 30 czerwca 2027 roku. Ze względów proceduralnych formalne potwierdzenie transferu odbędzie się w dalszej części tygodnia.

Botman w koszulce Lille zgromadził 79 występów, a w sezonie 2020/2021 wygrał Ligue 1.

NUFC poprzednie rozgrywki skończyło na jedenastym miejscu w tabeli angielskiej ekstraklasy. Stoper może zatem zapomnieć o występach w Lidze Mistrzów, co w przypadku dołączenia do Milanu miałby zagwarantowane.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy