OFICJALNIE: Koniec z promowaniem wyjazdowych bramek w Ameryce Południowej

OFICJALNIE: Koniec z promowaniem wyjazdowych bramek w Ameryce Południowej fot. CONMEBOL
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: CONMEBOL

CONMEBOL poinformował, że zniesiona zostanie w ich rozgrywkach klubowych zasada goli na wyjeździe.

Zasada goli na wyjeździe powoli znika ze światowego futbolu. W czerwcu 2021 roku zdecydowała się znieść ją UEFA, a teraz przyszedł czas na Amerykę Południową.

Przepis o wyjazdowych bramkach miał w teorii premiować drużyny, które odważnie grały na terenie rywala. W przypadku remisu w dwumeczu, o awansie decydowała liczba goli strzelonych w delegacji. Często prowadziło to do niepotrzebnego kalkulowania i przesadnej ostrożności w domowych spotkaniach. W ostatnim czasie, zasada ta była przedmiotem wielu dyskusji, bowiem wszystkie bramki powinny mieć tę samą wartość.

CONMEBOL poinformował w czwartek, że z początkiem 2022 roku zniesiona zostanie zasada goli wyjazdowych. Dotyczy to najważniejszych rozgrywek klubowych, czyli Copa Sudamericana i Copa Libertadores. Od teraz każdy dwumecz, który nie wyłonił zwycięzcy w regulaminowym czasie gry, kontynuowany będzie dogrywką i ewentualnymi rzutami karnymi.

W komunikacie CONMEBOL czytamy, że ta decyzja ma na celu wprowadzenie większej sprawiedliwości sportowej.

Przepis o bramkach na wyjeździe obowiązywał w Ameryce Południowej od 2005 roku, a więc po 16 latach nastąpi powrót do wcześniejszego formatu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy