OFICJALNIE: Konoplanka w Szachtarze Donieck

OFICJALNIE: Konoplanka w Szachtarze Donieck fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Szachtar Donieck

Jewhen Konoplanka został nowym zawodnikiem Szachtara Donieck.

Doświadczony skrzydłowy dołączył do ukraińskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Schalke 04 i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

Pozostałe szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, ale z uwagi na fakt, że dotychczasowa umowa 29-letniego zawodnika z niemieckim klubem miała ulec wygaśnięciu po zakończeniu obecnych rozgrywek, to z pewnością kwota odstępnego nie została ustalona na zbyt wysokim poziomie.

Poza tym reprezentant Ukrainy już od pewnego czasu nie odgrywał znaczącej roli w ekipie z Gelsenkirchen, dla której przez trzy ostatnie sezony rozegrał 78 spotkań, w których zdobył trzynaście goli oraz zanotował dziewięć asyst.

Jewhen Konoplanka, decydując się na transfer do Szachtara, wraca do rodzimego kraju po czterech latach przerwy (przedtem występował w barwach Dnipro Dniepropetrowsk) i jednocześnie umożliwi najprawdopodobniej zmianę barw klubowych Taisonowi, który w ostatnich godzinach letniego okienka transferowego znalazł się w kręgu zainteresowań Milanu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy