OFICJALNIE: Konrad Michalak zagra w Rosji

OFICJALNIE: Konrad Michalak zagra w Rosji
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Lechia Gdańsk

Konrad Michalak podpisał kontrakt z Achmatem Grozny.

Powiększa się grupa polskich piłkarzy, którzy zdecydowali się obrać kierunek wschodni. Niedługo po Sebastianie Szymańskim, który związał się z Dynamem Moskwa, do Rosji przenosi się Konrad Michalak. 21-latek opuszcza Lechię Gdańsk i w najbliższej kampanii będzie występował w barwach Achmata Grozny, drużyny, która w tym sezonie zajęła ósme miejsce w lidze.

Transfer został potwierdzony zarówno przez agencję reprezentującą zawodnika, jak i samą Lechię. Gdańszczanie nie zdradzają jednak żadnych szczegółów transakcji. Achmatowi mogła trafić się dobra okazja, ponieważ Michalak ma za sobą udany sezon, a przed nim mundial U-21. Jeśli skrzydłowy pokazałby się na nim z dobrej strony, jego cena mogłaby wzrosnąć.

Młodzieżowy reprezentant Polski jest wychowankiem Legii Warszawa, ale choć dostał się do pierwszej drużyny warszawian, nie mógł wywalczyć miejsca w podstawowej jedenastce. Przed zakończonym sezonem zdecydował się na przenosiny do Lechii Gdańsk, gdzie zdobył poważniejsze szlify w seniorskim futbolu.

W Gdańsku gracz występował znacznie bardziej regularnie, choć zazwyczaj nie spędzał na boisku pełnych 90 minut. Łącznie wystąpił w 26 spotkaniach i pomógł zespołowi w wywalczeniu Pucharu Polski.

Michalak nie powinien mieć większych problemów z aklimatyzacją, ponieważ w Achmacie występuje już jeden Polak - Damian Szymański. Ponadto w tym klubie gra także znany z występów w Ekstraklasie Zaur Sadajew.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy