OFICJALNIE: Korona Kielce przedłużyła kontrakt ze skrzydłowym

2024-03-23 09:39:02; Aktualizacja: 2 miesiące temu
OFICJALNIE: Korona Kielce przedłużyła kontrakt ze skrzydłowym
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Korona Kielce

Korona Kielce zdecydowała się na kontynuowanie współpracy z młodzieżowcem. Nową umowę podpisał Jakub Konstantyn.

Klub ze stolicy województwa świętokrzyskiego nie tak wyobrażał sobie przebieg obecnej kampanii. Po sezonie, w którym do ostatniej kolejki musiał walczyć o utrzymanie, celowano w zapewnienie sobie pewnego bytu w następnych rozgrywkach Ekstraklasy nieco wcześniej.

Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna, a „Żółto-Czerwoni” znajdują się aktualnie na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem takiej samej liczby punktów, co okupująca strefę spadkową Puszcza Niepołomice.

Na dodatek kielczanie muszą pamiętać o obowiązku wypełnienia limitu dotyczącego minut rozegranych przez młodzieżowców. W przeciwnym wypadku zostaną zmuszeni do zapłacenia kar finansowych.

Pod tym względem Korona liczy na kilku zawodników, a jednym z nich jest Jakub Konstantyn. 21-latek rozegrał w tym sezonie Ekstraklasy łącznie 17 spotkań, spędzając na boisku 348 minut. Ponadto wystąpił w trzech meczach w ramach Pucharu Polski. Każdy z tych pojedynków rozpoczął w wyjściowej jedenastce.

Jego dotychczasowa umowa wygasała 30 czerwca, lecz w kontrakcie widniała opcja przedłużenia współpracy o kolejne dwanaście miesięcy. Z tej skorzystały władze kieleckiego klubu. Nowe porozumienie obowiązuje więc do 30 czerwca 2025 roku.

W bieżącym sezonie Jakub Konstantyn zanotował trafienie podczas wrześniowego starcia przeciwko Stali Mielec.