OFICJALNIE: Kort na dłużej w Pogoni

OFICJALNIE: Kort na dłużej w Pogoni
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Pogoń Szczecin

Dawid Kort podpisał nową umowę z Pogonią Szczecin.

22-latek jest wychowankiem "Portowców". W Ekstraklasie wystąpił po raz pierwszy w czerwcu 2013 roku. W sezonie 2014/2015 przebywał na wypożyczeniu we Flocie Świnoujście i potem w rundzie jesiennej kolejnych rozgrywek w Bytovii Bytów.

W Ekstraklasie Kort rozegrał do tej pory 43 spotkania, w których zdobył osiem bramek. Czterokrotnie zagrał też w meczach Pucharu Polski - szczególnie udane było dla niego ostatni pojedynek w tych rozgrywkach przeciwko Lechowi Poznań, w którym dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i pomógł "Dumie Pomorza" awansować do kolejnej rundy.

Nowy kontrakt pomocnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku. Władze klubu wierzą w dalszy rozwój wychowanka, który staje się kluczowym graczem zespołu.

- Dawid jest naszym wychowankiem i jego potencjał jest nam doskonale znany. Wiemy, że chce w coraz większym stopniu odpowiadać za grę drużyny. Nie mamy wątpliwości, że stać go na to - powiedział dyrektor sportowy, Maciej Stolarczyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy