OFICJALNIE: Kotwica Kołobrzeg pozyskuje juniorskiego reprezentanta Polski

2023-07-05 14:49:49; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
OFICJALNIE: Kotwica Kołobrzeg pozyskuje juniorskiego reprezentanta Polski
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk Źródło: Kotwica Kołobrzeg

Kotwica Kołobrzeg oficjalnie poinformowała, że jej nowym zawodnikiem został Miłosz Kurzydłowski.

18-latek szkolił się w akademiach Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk, a latem 2022 roku przeniósł się do trzecioligowych rezerw Jagiellonii Białystok, gdzie otrzymał szansę debiutu w seniorskiej piłce. Na początku sezonu uzbierał siedem takich występów, a następnie już w rundzie wiosennej czterokrotnie pojawił się na murawie w drużynie do lat 19 w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Można, więc powiedzieć, że miniona kampania nie okazała się dla niego zbyt udana.

Teraz stoper zasili szeregi Kotwicy Kołobrzeg, z którą związał się dwuletnią umową. Jego nowy pracodawca w ubiegłym sezonie był bardzo blisko awansu do 1. Ligi, ale najpierw zaprzepaścił swoją szansę w ostatniej kolejce rozgrywek, po której spadł z drugiej na trzecią lokatę, a potem w półfinale baraży przegrał po dogrywce z Motorem Lublin, mimo prowadzenia do czwartej minuty doliczonego czasu gry drugiej połowy.

Kurzydłowski to 17-krotny młodzieżowy reprezentant Polski. Najpierw zaliczył 15 występów w kadrze do lat 17, z którą w 2022 roku pojechał na mistrzostwa Europy, a potem dwukrotnie zagrał w drużynie do lat 18. Ostatni raz przywdziewał koszulkę z orłem na piersi we wrześniu ubiegłego roku.

Pochodzący ze Szczecinka (więc półtorej godziny samochodem od Kołobrzegu) środkowy obrońca jest już ósmym nabytkiem zespołu Macieja Bartoszka w tym okienku transferowym. Wcześniej dołączyli do niego: Jakub Żubrowski, Jakub Rzeźniczak, Felipe Oliveira, Filip Kozłowski, Tafara Madembo, Patryk Pytlewski oraz Aaron Stasiak (wypożyczenie z Pogoni Szczecin).