OFICJALNIE: Kotwica Kołobrzeg przywitała wychowanka Hajduka Split. Piąty zimowy transfer

OFICJALNIE: Kotwica Kołobrzeg przywitała wychowanka Hajduka Split. Piąty zimowy transfer
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Kotwica Kołobrzeg

Kotwica Kołobrzeg poważnie wzmacnia się w walce o awans do pierwszej ligi. Ogłosiła już piąty transfer przed rundą wiosenną w postaci Leona Krekovicia.

Uniwersalny gracz ofensywnej formacji dołączył do lidera drugiej ligi na zasadzie transferu definitywnego po rozwiązaniu kontraktu z fińskim FC Lahti.

Umowa między stronami zakłada współpracę do końca czerwca 2025 roku.

Kariera 23-latka kojarzona jest przede wszystkim z juniorskim rozwojem w Hajduku Split. W chorwackiej szkółce rozwijał się przez blisko dekadę i załapał się też na występy w pierwszej drużynie.

Ostatecznie po sezonie 2019/2020 zdecydował spróbować sił za granicą. Pierwszym przystankiem poza Bałkanami okazała się Belgia. Przez rok pograł w najwyższej klasie rozgrywek dla Beerschot.

Szybko zatęsknił za ojczyzną, ale tylko na chwilę. Kampanię 2022/2023 spędził w HNK Sibenik, po czym na krótko wybył do Lahti, notując dwa trafienia i tyle samo asyst w 13 występach.

W przeszłości często przywdziewał trykot młodzieżowej reprezentacji „Vatrenich”, lecz do seniorów nigdy nie został powołany.

Zimą do kadry Macieja Bartosza dołączyli również Zvonimir Petrović, Tomasz Wełna, Maciej Dampc oraz wypożyczony z Pogoni Szczecin Stanisław Wawrzynowicz.

„Biało-Niebiescy” niemal tydzień temu wznowili przygotowania na dalszą część kampanii. W najbliższych sparingach zmierzą się z Błękitnymi Stargard (20 stycznia), Gedanią Gdańsk (27 stycznia) oraz Unią Swarzędz (31 stycznia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17 Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17 Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy