OFICJALNIE: Kotwica Kołobrzeg sprowadziła byłego gracza Korony Kielce

OFICJALNIE: Kotwica Kołobrzeg sprowadziła byłego gracza Korony Kielce
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Kotwica Kołobrzeg

Zvonimir Petrović, czyli 23-letni środkowy pomocnik, stał się nowym zawodnikiem Kotwicy Kołobrzeg. Polskim kibicom może być znany z występów w Koronie Kielce.

Zvonimir Petrović jest Bośniakiem, legitymuje się również chorwackim paszportem, ale ma też duży związek z Polską.

Wychowanek NK Vitez już jako 18-latek trafił nad Wisłę, gdzie zasilił szeregi Korony Kielce. Początkowo grał w drużynach młodzieżowych i rezerwach, ale z czasem przebił się do pierwszego zespołu „Scyzoryków”. Kielecka drużyna nie grała wtedy jednak w Ekstraklasie, więc środkowy pomocnik może pochwalić się 37 spotkaniami na poziomie I ligi.

Latem 2022 roku opuścił nasz kraj. Początkowo w ramach wypożyczenia, a później na stałe przeniósł się do słoweńskiego NK Gorica. W tym zespole spędził rok i zanotował 29 spotkań, po czym zdecydował przenieść się do Serbii, gdzie zasilił szeregi FK Javor Ivanjica.

Tej przygody Petrović raczej nie może zaliczyć do udanych, bo w serbskiej ekstraklasie pojawił się na boisku ledwie pięciokrotnie, co przełożyło się na jedynie 90 minut spędzonych na murawie.

Spragniony gry 23-latek postanowił zmienić klub i postawił na powrót do Polski. Właśnie stał się czwartym zimowym nabytkiem lidera II ligi, czyli Kotwicy Kołobrzeg, którą dowodzi Maciej Bartoszek. Wcześniej nad Bałtyk przenieśli się również Maciej Dampc, Tomasz Wełna oraz, w ramach wypożyczenia z Pogoni Szczecin, Stanisław Wawrzynowicz.

Petrović ma pomóc Kotwicy w walce o awans na zaplecze Ekstraklasy. Może nie być o to jednak wcale tak łatwo, bo za jej plecami czai się, chociażby KKS Kalisz, który również się zbroi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy