OFICJALNIE: Kownacki zostaje w Fortunie Düsseldorf! Nieco inne warunki

OFICJALNIE: Kownacki zostaje w Fortunie Düsseldorf! Nieco inne warunki
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Fortuna Dusseldorf

Fortuna Düsseldorf poinformowała, że Dawid Kownacki dalej będzie reprezentował jej barwy.

Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski w rundzie wiosennej występował w niej na zasadzie wypożyczenia z Sampdorii. Fortuna od pewnego czasu pracowała nad pozostawieniem 22-latka w drużynie i osiągnęła cel. Kownacki zostanie jednak w Düsseldorfie na nieco innych warunkach niż pisały media.

Fortuna na razie nie wykupiła go z Sampdorii, tylko wypożyczyła na kolejny sezon. W umowę między klubami wpisano jednak obowiązek wykupu po rozegraniu przez Kownackiego określonej liczby spotkań. Już po definitywnym transferze Polaka będzie łączyła z Fortuną umowa ważna do 30 czerwca 2023 roku.

Do tej pory 22-latek rozegrał w koszulce niemieckiego zespołu 10 meczów w Bundeslidze. Strzelił w nich cztery gole. Fortuna zakończyła sezon 2018/2019 na dziesiątym miejscu w tabeli.

Kownacki nie ukrywał, że zależy mu na opuszczeniu Sampdorii. W Genui nie mógł bowiem liczyć na regularną grę w wyjściowej jedenastce.

AKTUALIZACJA: „Dopytałem o transfer Kownackiego. Wypożyczenie jest tylko na papierze, bo klauzula wykupu wchodzi w życie po rozegraniu przez niego CZTERECH meczów” - napisał na Twitterze Tomasz Włodarczyk z „Przeglądu Sportowego”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy