OFICJALNIE: Krychowiak definitywnie pożegnał się z PSG. Polak piłkarzem Lokomotiwu!

OFICJALNIE: Krychowiak definitywnie pożegnał się z PSG. Polak piłkarzem Lokomotiwu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FK Lokomotiw Moskwa

FK Lokomotiw Moskwa wydał komunikat, w którym poinformował, że Grzegorz Krychowak został pełnoprawnym członkiem zespołu.

Polski zawodnik po nieudanym sezonie w Paris Saint-Germain szukał drzwi wejściowych do innego zespołu. Ostatecznie w 2017 roku zgłosił się po niego West Bromwich Albion. 29-latek w Anglii miewał przebłyski, lecz to nie wystarczyło, aby „The Baggies” zdecydowali się na przedłużenie z nim współpracy. Tym samym został on zmuszony do ponownego odwiedzenia stolicy Francji, jednak się jednak okazało, nie na długo. 24 lipca Lokomotiw Moskwa sfinalizował jego wypożyczenie z obowiązkiem wykupu po rozegraniu odpowiedniej liczby spotkań.

W Rosji Grzegorz Krychowiak szybko znalazł wspólny język z nowymi kolegami, co zaprocentowało powrotem do dobrej dyspozycji. Defensywny pomocnik zakończył sezon z 39 występami, które okrasił dwoma golami i czterema finalnymi podaniami. Wysiłek 63-krotnego reprezentanta Polski został doceniony przez Komitet Wykonawczy tamtejszej ekstraklasy, który wybrał go najlepszym środkowym pomocnikiem w kampanii 2018/2019.

Przysłowiową wisienką na torcie jest jego transfer definitywny za kwotę 12,5 miliona euro, jak również złożenie podpisu pod trzyletnim kontraktem. 

– Mam za sobą dosyć udany sezon. Wspaniale, że przeszliśmy przez niego wspólnie z Lokomotiwem Moskwa. Przyzwyczaiłem się do kolegów z zespołu, czuję się komfortowo w Moskwie. W związku z tym jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem pełnoprawny kontrakt. Przed nami kolejny interesujący sezon i występy w Lidze Mistrzów. Już nie mogę się go doczekać! – powiedział Polak.    

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy