OFICJALNIE: Krzysztof Piątek wraca do Serie A

OFICJALNIE: Krzysztof Piątek wraca do Serie A fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: US Salernitana 1919

Krzysztof Piątek sfinalizował swój transfer z Herthy do Salernitany.

Przedstawiciele „Koników Morskich” zgłosili się już przed kilkoma tygodniami po reprezentanta Polski i podjęli zaawansowane rozmowy odnośnie jego sprowadzenia w ramach wypożyczenia.

Klub z Berlina wykazywał gotowość do przeprowadzenia transakcji w tej formie. Z kolei sam napastnik nie podchodził zbyt przychylnie do kontynuowania kariery w zespole walczącym tylko o utrzymanie w Serie A.

W obliczu braku innych opcji przystał jednak w ostatecznym rozrachunku na przeprowadzkę do Salernitany i właśnie dopiął ostatnie formalności z rozpoczęciem przygody w czwartej włoskiej drużynie po zaliczeniu wcześniej pobytu w Genoi, Milanie i Fiorentinie.

Krzysztof Piątek trafił do ekipy z Półwyspu Apenińskiego w ramach wypożyczenie z zawartą opcją wykupu za osiem milionów euro.

Ponadto jego nowy pracodawca będzie opłacał w tym sezonie tylko 40 procent należnej pensji naszemu piłkarzowi. Pozostałą część pokrywać będzie niemiecki zespół.

Reprezentant Polski wystąpił do tej pory łącznie w 80 meczach na włoskiej ziemi i strzelił w nich 41 goli.

Piątek karierę rozpoczynał w Lechii Dzierżonów. Potem występował w Zagłębiu Lubin, Cracovii, aż w 2018 roku kupiła go Genoa i jego kariera nabrała błyskawicznego rozpędu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy