OFICJALNIE: Layvin Kurzawa poważnie kontuzjowany. Francuz podzielił się informacjami na temat zdrowia

2023-02-28 11:26:31; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Layvin Kurzawa poważnie kontuzjowany. Francuz podzielił się informacjami na temat zdrowia Fot. VSPress / SIPA / Pressfocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Layvin Kurzawa [Instagram] | TheAthletic.com

Layvin Kurzawa opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie swojej nogi w ortezie. Francuskie i angielskie media piszą szerzej o poważnej kontuzji zawodnika Fulham.

Defensor wszedł znakomicie do angielskiej piłki. Dzięki jego bramce zespół gra dalej w Pucharze Anglii. Zawodnik nie pomoże już jednak w tym sezonie swoim kolegom.

Na stories Francuza pojawiło się zdjęcie jego lewej nogi w ortezie, a obok smutnym emotikon.

Jak informuje między innymi TheAthletic.com, Layvin Kurzawa zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie. Do zdarzenia doszło podczas jednego z treningów.

W najbliższych dniach 30-latek najpewniej przejdzie operację i czeka go długa przerwa od gry.

Lewy obrońca przebywa w Fulham na mocy wypożyczenia bez opcji kupna. Latem zatem wróci do Paris Saint-German, z którym wiąże go umowa ważna jeszcze przez ponad rok.

W sześciu występach podczas sezonu 2022/2023 trzynastokrotny reprezentant „Trójkolorowych” zdobył dwie bramki i zapisał na swoim koncie asystę.

Kurzawa przed dołączeniem w 2015 roku do paryżan był związany z AS Monaco. To tam zapracował na miano jednego z najlepszych francuskich zawodników na swojej pozycji.