OFICJALNIE: Leander Dendoncker w Aston Villi

OFICJALNIE: Leander Dendoncker w Aston Villi fot. charnsitr / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Aston Villa

Aston Villa sprowadziła defensywnego pomocnika, Leandera Dendonckera.

Jeszcze kilkanaście godzin temu wydawało się to praktycznie nierealne, ale władze Arsenalu wykonały tytaniczną pracę i coraz bardziej realna wydaje się wizja przenosin na Emirates Stadium Douglasa Luiza.

Sam zawodnik naciska na to, by opuścić Aston Villę i dołączyć do lidera Premier League. Czasu zostało niewiele, ale w Londynie są dobrej myśli.

Wizja potencjalnego odejścia Brazylijczyka poskutkowała tym, że w Birmingham zaczęli rozglądać się za następcą 24-latka. Misję tę zakończono sukcesem, o czym klub poinformował za pośrednictwem oficjalnych mediów.

Nowym zawodnikiem Aston Villi został Leander Dendoncker.

27-latek przenosi się na Villa Park z Wolverhampton w ramach transferu definitywnego. Z nową drużyną podpisał kilkuletni kontrakt, ale jego szczegóły nie są znane. Wiadomo natomiast, że Belg kosztował 15 milionów euro.

- Jestem bardzo podekscytowany w związku z tym transferem. Przede mną duże wyzwanie, ale chcę pokazać się z dobrej strony. Czuję, że to wielki klub i bardzo cieszę się, że będę mógł być jego częścią - mówi Belg.

Od początku tego sezonu Dendoncker rozegrał łącznie pięć spotkań.

Aston Villa na Dendonckerze raczej nie zakończy okna, gdyż przygotowuje jeszcze wypożyczenie Jana Bednarka z Southampton.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku Trzech gigantów po „Messinho”. Transfer możliwy dopiero w 2025 roku OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK OFICJALNIE: Tomáš Pekhart odszedł z Gaziantep FK

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy