OFICJALNIE: Leandro Damião odchodzi z Internacionalu. Czas na zagranicę!

OFICJALNIE: Leandro Damião odchodzi z Internacionalu. Czas na zagranicę!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Internacional

Internacional potwierdził, że kończy się przygoda Leandro Damião z klubem.

Jak czytamy w komunikacie, negocjacje w sprawie nowej umowy (z końcem grudnia wygasa umowa piłkarza z Santosem, z którego go wypożyczono) zakończyły się niepowodzeniem, a zawodnik wybrał ofertę zagraniczną, którą trudno byłoby odrzucić.

Media w Kraju Kawy informują, że Damião wyjeżdża w bardzo popularnym dla Brazylijczyków kierunku, czyli do Japonii. Jego nowym zespołem będzie najprawdopodobniej Urawa Red Diamonds, która wygrała o niego rywalizację między innymi z klubami z Meksyku.

Urawa chce się podnieść po dwóch przeciętnych sezonach, w których zajmowała kolejno siódmą i piątą lokatę w J1 League. To zdecydowanie słabiej niż oczekiwania rozbudzone zwycięstwem w 2017 roku w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

29-letni Damião tym samym po raz drugi opuści Brazylię, chociaż w międzyczasie z Europą wiązano go wielokrotnie. Ostatecznie pobyt na Starym Kontynencie na ten moment ograniczył się dla niego do jedynie trzech spotkań dla hiszpańskiego Betisu w 2016 roku.

W ojczyźnie to jednak sprawdzona marka. W ostatnim sezonie Série A strzelił dziesięć bramek i zaliczył trzy asysty.

W reprezentacji zagrał w 18 meczach, zaliczając trzy trafienia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy