OFICJALNIE: Leândro i Ruch Chorzów ukarani

OFICJALNIE: Leândro i Ruch Chorzów ukarani fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Komisja Ligi

Komisja Ligi nałożyła kary na piłkarza Stali Mielec Leândro oraz Ruch Chorzów po meczu między oboma klubami w minionej kolejce Ekstraklasy.

Ruch Chorzów mierzył się ze Stalą Mielec w ramach siódmej kolejki Ekstraklasy w piątek. Mecz zakończył się remisem 1:1. Leândro rozegrał pełne 90 minut, a po ostatnim gwizdku został ukarany czerwoną kartką. Wydawało się, że to pokłosie jego zbyt żywiołowej dyskusji z Janem Wosiem ze sztabu szkoleniowego „Niebieskich”.

Po spotkaniu piłkarz przedstawił wyjaśnienia:

„Czerwoną kartkę dostałem za moją reakcję po zakończeniu meczu w stosunku do kibiców Ruchu Chorzów, od których przy wyjściu z boiska usłyszałem, że jestem »murzynem i mam wyp…….ć z Polski«. Od czasu rozgrzewki i potem przez cały mecz z trybun słuchałem rasistowskich tekstów i imitowanych małpich odgłosów, co było słychać na całym stadionie. A sytuacja po końcowym gwizdku była apogeum. Sędzia zupełnie nie wziął tego pod uwagę. Od 2015 roku za każdym razem, gdy rozgrywałem mecz przeciwko Ruchowi Chorzów, spotykały mnie podobne sytuacje. Aż do teraz. Mamy 2023 rok. Nie można pozwalać na to, by takie sytuacje wpływały na dobre imię tego kraju i jego obywateli” - napisał.

Teraz do sprawy odniosła się Komisja Ligi. 39-latek został zdyskwalifikowany na trzy mecze, ale w zawieszeniu. Ruch za zachowanie swoich kibiców musi z kolei zapłacić 15 tysięcy złotych grzywny, a do tego doszedł zakaz wyjazdowy na najbliższe starcie ze Stalą.

Oto pełna treść komunikatu:

„Komisja Ligi wymierzyła karę dyskwalifikacji na trzy mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zawodnikowi Stali Mielec Leandro za otrzymanie czerwonej kartki w piątkowym meczu z Ruchem Chorzów. Jednocześnie Komisja Ligi na podstawie art. 46 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN postanowiła, że wykonanie kary dyskwalifikacji zostało zawieszone na 6 miesięcy ze względu na istotne okoliczności łagodzące. Ruch Chorzów za zachowanie kibiców w czasie meczu ze Stalą Mielec ukarany został karą finansową w wysokości 15 tys. zł., a także zakazem wyjazdowym na najbliższy mecz ze Stalą Mielec”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka Raków Częstochowa z największym regresem w Ekstraklasie Raków Częstochowa z największym regresem w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy