OFICJALNIE: Lech Poznań bez podstawowego piłkarza w meczu z Motorem Lublin

2024-10-01 14:41:40; Aktualizacja: 5 minut temu
OFICJALNIE: Lech Poznań bez podstawowego piłkarza w meczu z Motorem Lublin Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Ekstraklasa

W najbliższy weekend Lech Poznań podejmie na swoim stadionie Motor Lublin w meczu Ekstraklasy. Wiadomo, że Niels Frederiksen nie będzie mógł skorzystać w tym spotkaniu z usług Antonio Milicia.

W połowie poprzedniego tygodnia Lech Poznań niespodziewanie uległ Resovii Rzeszów 0:1 w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski i pożegnał się z tymi rozgrywkami. W weekend drużyna prowadzona przez Nielsa Frederiksena wróciła z kolei na zwycięską ścieżkę w Ekstraklasie, pokonując Koronę Kielce 3:2.

Dla „Kolejorza” to ósma ligowa wygrana w tym sezonie. Oprócz tego ma na koncie jeden remis i porażkę. 25 punktów oznacza pozycję lidera z przewagą czterech „oczek” nad drugą Jagiellonią Białystok.

W najbliższy weekend poznaniacy wrócą na swój stadion, gdzie podejmą Motor Lublin. Na murawie na pewno nie zobaczymy Antonio Milicia. To efekt żółtej kartki, którą środkowy obrońca zobaczył w trakcie potyczki z kielczanami.

To czwarte takie upomnienie dla 31-letniego Chorwata, co automatycznie oznacza pauzę w kolejnym spotkaniu.

Do tej pory defensor wziął udział w każdym z 10 dotychczasowych meczów ligowych w tym sezonie. Tylko raz nie przebywał na boisku przez pełne 90 minut.

Motor, który jest beniaminkiem, plasuje się aktualnie na 11. lokacie w tabeli Ekstraklasy. Na razie zgromadził na swoim koncie 12 punktów. Początek sobotniej potyczki zaplanowano na 20:15.

Następnie poznaniacy mają na rozkładzie Cracovię.