OFICJALNIE: Lech Poznań rozpoczyna okno. Pierwsze wzmocnienie „Kolejorza”

OFICJALNIE: Lech Poznań rozpoczyna okno. Pierwsze wzmocnienie „Kolejorza” fot. Lech Poznań
Mateusz Michałek
Źródło: Lech Poznań

Mickey van der Hart został zawodnikiem Lecha Poznań.

24-letni holenderski bramkarz przeszedł testy medyczne i związał się z „Kolejorzem” umową do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia. Do Poznania przenosi się on na zasadzie wolnego transferu z uwagi na wygasający kontrakt z PEC Zwolle.

Mierzący 188 centymetrów wzrostu golkiper w sezonie 2018/2019 rozegrał 29 spotkań w Eredivisie. Zanotował w nich 11 czystych kont. Drużyna z Zwolle zajęła trzynaste miejsce w tabeli najwyższego holenderskiego szczebla.

Były młodzieżowy reprezentant swojego kraju zaliczył na nim w sumie 104 występy. W przeszłości szkolił się on w Ajaksie, ale w pierwszym zespole amsterdamskiego klubu rozegrał tylko jedno spotkanie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Mickeya. Jest wychowankiem Ajaksu, który zapewnił mu odpowiednie wyszkolenie. Bardzo dobrze gra nogami, ma też znakomity refleks. Pomimo wieku rozegrał już ponad 100 spotkań w Eredivisie. Drzemie w nim ogromny potencjał i możliwości dalszego rozwoju - powiedział dyrektor sportowy „Kolejorza”, Tomasz Rząsa.


Van der Hart jest pierwszym wzmocnieniem Lecha przed nowym sezonem.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy