OFICJALNIE: Lechia Gdańsk totalnie zaskoczyła wyborem trenera. CV ratownika nie poraża

OFICJALNIE: Lechia Gdańsk totalnie zaskoczyła wyborem trenera. CV ratownika nie poraża fot. FotoPyK
Redakcja
Redakcja
Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk nie próżnowała po zwolnieniu Marcina Kaczmarka i już ogłosiło nazwiska nowego trenera. Został nim zupełnie niespodziewanie David Badia, który ma zapewnić drużynie utrzymanie w Ekstraklasie.

48-letni Badia nie jest znaną postacią w świecie piłkarskim. Jako trener pierwszego zespołu pracował tylko na Cyprze w Ethnikosie, AÉK Larnaka oraz Akritas Chlorakas, a wcześniej krótko jako tymczasowy w Antalyasporze. Każda z tych przygód okazała się porażką - najdłużej na ławce wytrzymał przez 15 spotkań w pierwszym z klubów. Zanotował wówczas średnią punktów na mecz - 1,27.

Do Larnaki dołączył w kwietniu 2022 roku, co pozwoliło mu na zdobycie wicemistrzostwa Cypru. Już w maju się jednak z nim pożegnano, więc nie miał szansy poprowadzić drużyny w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Jego następca José Luis Oltra nieznacznie przegrał z FC Midjylland, które z kolei w play-offach musiało uznać zdecydowaną wyższość Benfiki, obecnie już ćwierćfinalisty.

Doświadczenie pochodzący z Barcelony trener zdobywał najpierw w akademii FC Barcelony, a później jako asystent w Antalyasporze, Fenerbahçe i Almeríi.

Jego zatrudnienie przez Lechię stanowi ogromne zaskoczenie.

Dla gdańszczan to trzeci szkoleniowiec w sezonie 2022/2023, bo wcześniej pracowali tam Tomasz Kaczmarek i Marcin Kaczmarek.

Prezentacja Hiszpana odbędzie się w czwartek 23 marca, a już w środę 22 marca poprowadzi swój pierwszy trening.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy