OFICJALNIE: Leeds United kupiło utalentowanego gracza Chelsea

OFICJALNIE: Leeds United kupiło utalentowanego gracza Chelsea
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Leeds United

Lewis Bate opuścił akademię Chelsea i podpisał kontrakt z Leeds. 18-latek będzie występować na razie w drużynie U-23.

Kluby na całym świecie toczą coraz większą walkę nie tylko o zawodników występujących w seniorskich drużynach. Transfery obejmują również piłkarzy, którzy znajdują się jeszcze w akademiach. Na takich ruch zdecydowało się Leeds, sprowadzając za nieco ponad milion funtów do siebie Lewisa Bate.

To 18-latek, dotychczas występujący w młodzieżowych zespołach Chelsea, której jest wychowankiem. Nigdy jednak nie udało mu się zaliczyć debiutu w pierwszej drużynie. Tylko raz za kadencji Franka Lamparda pojawił się w Premier League na ławce rezerwowych w spotkaniu przeciwko Sheffield United, ale na boisko nie wszedł.

Bate tego lata mocno rozważał swoją przyszłość na Stamford Bridge. Z jednej strony nie chciał odchodzić, ale ostatecznie doszedł do wniosku, że konkurencja w składzie jest tak duża, że ciężko będzie mu się przebić zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Niepewną sytuacją 18-latka zainteresowały się wielkie marki w Anglii. Do siebie chciały go ściągnąć takie kluby jak Liverpool, West Ham oraz Southampton. Ostatecznie jednak do gry włączyło się Leeds i to ono wygrało wyścig o podpis środkowego pomocnika, oferując mu kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

Na decyzji Bate w głównej mierze zaważył projekt „Pawi”. Marcelo Bielsa, menedżer drużyny, oraz jego współpracownicy mają specjalną listę, na której znajdują się najbardziej utalentowani piłkarze w akademii. Dzięki temu mają oni możliwość trenowania z seniorami, a z czasem mogą otrzymać szansę debiutu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy