OFICJALNIE: Leeds United sprowadziło młodziutkiego obrońcę

OFICJALNIE: Leeds United sprowadziło młodziutkiego obrońcę
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Leeds United

Leeds United ogłosiło transfer 18-letniego środkowego obrońcy ze szwajcarskiej ekstraklasy, Portugalczyka Diogo Monteiro.

Stoper związał się z nowym klubem trzyipółletnią umową. Kwota odstępnego nie została ujawniona.

Leeds zależało na tym, aby w kolejnych latach wyrósł wyraźny następca Diogo Llorente, który postanowił zamienić Anglię na Włochy. Hiszpan trafił na zasadzie wypożyczenia do AS Romy, lecz zawarto też klauzulę opcjonalnego wykupu.

Monteiro swój początek w dorosłej piłce odznaczył w wieku 16 lat, debiutując w pierwszej drużynie Servette. Wówczas stał się trzecim najmłodszym zawodnikiem w historii szwajcarskiej elity. We wszystkich rozgrywkach rozegrał łącznie siedem spotkań, przyczyniając się do trzeciego miejsca w tabeli na obecną chwilę.

Stoper ma też za sobą wiele przygód z młodzieżowymi reprezentacjami Portugalii, począwszy od kategorii U-15. Teraz regularnie jest powoływany do tej poniżej lat 19. Sumując angaże na wszystkich szczeblach, piłkarz w narodowym trykocie uzbierał już 36 występów.

Diogo Monteiro natychmiastowo dołączy do zespołu „Pawi” U-21. Podopieczni Michaela Skubali walczą o awans na najwyższy szczebel młodzieżowej Premier League.

Zimą Leeds pozyskało trzech innych zawodników. Najświeższym nabytkiem zaraz po Montiero jest hitowe sprowadzenie Westona McKennie'ego z Juventusu. Wcześniej armię Jesse'ego Marcha wzmocnili też Georginio Rutter i Maximilian Wöber.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy