Oficjalnie: Léo Baptistão w Atlético fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Źródło: Atlético Madryt

Już wcześniej pisaliśmy, że transfer Léo Baptistão do Atlético jest praktycznie przesądzony, jednak dopiero dzisiaj pojawiło się oficjalne potwierdzenie.

20-letni Brazylijczyk, który myśli o grze w reprezentacji Hiszpanii, parafował umowę na pięć sezonów. Dotąd występował w Rayo Vallecano, które otrzyma najprawdopodobniej kwotę dużo niższą, od wcześniej opisywanej. Zamiast kilkunastu milionów, transakcja ma zamknąć się w zaledwie 4-7 miionach euro.

Młody napastnik ostatni mecz rozegrał w połowie kwietnia z Mallorką. Później w ojczyźnie przechodził rehabilitację po odniesionej kontuzji. Teraz zjawił się w Madrycie, aby sfinalizować przeprowadzkę do klubu, w którego barwach dostanie szansę występów w prestiżowej Lidze Mistrzów.