OFICJALNIE: Léo Duarte opuszcza AC Milan. Nietrafiona inwestycja

OFICJALNIE: Léo Duarte opuszcza AC Milan. Nietrafiona inwestycja fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AC Milan

Léo Duarte odszedł z AC Milanu i zasilił szeregi Istanbulu Başakşehir.

„Rossoneri” zdecydowali się zainwestować przeszło dziesięć milionów euro w sprowadzenie brazylijskiego defensora z Flamengo w sierpniu 2019 roku, ponieważ wierzyli w to, że 24-letni zawodnik stanie się pewnym punktem ich linii obronnej oraz pomoże klubowi wrócić do walki o najwyższe cele na krajowym i międzynarodowym podwórku.

Duarte potrzebował trochę czasu po przeprowadzce do Włoch na odnalezienie się w nowym otoczeniu i dopiero po kilku tygodniach zaczął regularnie pojawiać się na boisku w barwach Milanu. Ta sytuacja nie potrwała jednak zbyt długo, ponieważ piłkarz nabawił się bardzo poważnego urazu kostki i musiał poddać się operacji.

Po dojściu do pełnił sił doznał z kolei kontuzji uda i w efekcie wrócił do gry dopiero w ostatniej kolejce minionego sezonu. Z kolei ten rozpoczął od... zakażenia koronawirusem, co w następstwie wyników osiąganych przez ekipą z San Siro w dotychczas rozegranych meczach nie pozwoliło mu odgrywać żadnej istotnej roli w zespole prowadzonym przez Stefano Piolego.

Z tego powodu Brazylijczyk postanowił zmienić otoczenie i przystał na propozycję kontynuowania swojej przygody z futbolem w Istanbule Başakşehir.

Środkowy obrońca przenosi się do tureckiego klubu na zasadzie półtorarocznego wypożyczenia. W umowie zawartej pomiędzy oboma drużynami znalazł się zapis umożliwiający aktualnemu mistrzowi kraju wykupienie 24-latka za nieujawnioną kwotę.

Léo Duarte kończy swoją przygodę z Milanem na dziewięciu występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy