OFICJALNIE: Léo Duarte opuszcza AC Milan. Nietrafiona inwestycja

OFICJALNIE: Léo Duarte opuszcza AC Milan. Nietrafiona inwestycja fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AC Milan

Léo Duarte odszedł z AC Milanu i zasilił szeregi Istanbulu Başakşehir.

„Rossoneri” zdecydowali się zainwestować przeszło dziesięć milionów euro w sprowadzenie brazylijskiego defensora z Flamengo w sierpniu 2019 roku, ponieważ wierzyli w to, że 24-letni zawodnik stanie się pewnym punktem ich linii obronnej oraz pomoże klubowi wrócić do walki o najwyższe cele na krajowym i międzynarodowym podwórku.

Duarte potrzebował trochę czasu po przeprowadzce do Włoch na odnalezienie się w nowym otoczeniu i dopiero po kilku tygodniach zaczął regularnie pojawiać się na boisku w barwach Milanu. Ta sytuacja nie potrwała jednak zbyt długo, ponieważ piłkarz nabawił się bardzo poważnego urazu kostki i musiał poddać się operacji.

Po dojściu do pełnił sił doznał z kolei kontuzji uda i w efekcie wrócił do gry dopiero w ostatniej kolejce minionego sezonu. Z kolei ten rozpoczął od... zakażenia koronawirusem, co w następstwie wyników osiąganych przez ekipą z San Siro w dotychczas rozegranych meczach nie pozwoliło mu odgrywać żadnej istotnej roli w zespole prowadzonym przez Stefano Piolego.

Z tego powodu Brazylijczyk postanowił zmienić otoczenie i przystał na propozycję kontynuowania swojej przygody z futbolem w Istanbule Başakşehir.

Środkowy obrońca przenosi się do tureckiego klubu na zasadzie półtorarocznego wypożyczenia. W umowie zawartej pomiędzy oboma drużynami znalazł się zapis umożliwiający aktualnemu mistrzowi kraju wykupienie 24-latka za nieujawnioną kwotę.

Léo Duarte kończy swoją przygodę z Milanem na dziewięciu występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy