OFICJALNIE: Léo Duarte w Milanie

OFICJALNIE: Léo Duarte w Milanie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lega Serie A

Léo Duarte zasilił szeregi Milanu.

Klub z Mediolanu nie opublikował jeszcze stosownego komunikatu na temat pozyskania środkowego obrońcy, ale informacja dotycząca finalizacji transakcji ukazała się na oficjalnej stronie rozgrywek Serie A.

23-letni zawodnik już od dłuższego czasu znajdował się w kręgu zainteresowań ekipy z San Siro, która po przejściu do konkretów dość szybko osiągnęła porozumienie z Flamengo w kwestii pozyskania utalentowanego defensora.

Léo Duarte przenosi się do „Rossonerich” na zasadzie transferu definitywnego za dziesięć milionów euro. Drużyna z Rio de Janeiro może liczyć jeszcze na dodatkowy milion euro zapisany w bonusach, który uzależniony jest od indywidualnych osiągnięć piłkarza i jego zespołu.

Brazylijczyk po dopięciu wszystkich formalności związał się z Milanem do końca czerwca 2024 roku i tym samym stał się piątym letnim nabytkiem klubu z Serie A. Przed nim kontrakty z ekipą z Mediolanu podpisali Rafael Leão, Theo Hernández, Ismaël Bennacer i Rade Krunić. Ponadto „Rossoneri” musieli dokonać definitywnego wykupu Francka Kessié'ego z Atalanty.

Środkowy obrońca trafił do Flamengo w styczniu 2014 roku, ale dopiero po dwóch latach został na stałe włączony do pierwszej drużyny. Od tego czasu rozegrał w sumie 93 spotkania dla „Rubro-Negro”, w których zdobył dwa gole.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy