OFICJALNIE: Leonardo Jardim przegrał walkę o Léo Jardima

OFICJALNIE: Leonardo Jardim przegrał walkę o Léo Jardima
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lille OSC | A Bola

Wbrew ostatnim doniesieniom, Léo Jardim ostatecznie nie przeniesie się do AS Monaco. Brazylijczyk wybrał bowiem ofertę Lille OSC.

Kilka tygodni temu portugalskie media informowały, że 24-letni golkiper znalazł się na celowniku Monaco oraz Lille. Wielkim zwolennikiem sprowadzenia piłkarza z Kraju Kawy miał być Leonardo Jardim. Dla wyjaśnienia, panowie nie są ze sobą spokrewnieni. 

Ostatecznie walkę o Brazylijczyka z włoskim paszportem (ogromny atut) wygrał wicemistrz Francji, który na jego pozyskanie wydał pięć milionów euro, a w przyszłości do kwoty tej będzie mógł zostać doliczony dodatkowy milion z tytułu bonusów.

Rio Ave, a więc były już klub Léo Jardima, otrzyma jednak 3,5 miliona euro. Wynika to z faktu, że Grêmio Porto Alegre było w posiadaniu 30% praw do tego zawodnika, dlatego też zainkasuje pozostałe 1,5 miliona euro. 

Brazylijczyk, który w ubiegłym sezonie w 38 meczach siedem razy zachował czyste konto, z nowym pracodawcą podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. 

Wcześniej Lille potwierdziło wykupienie Reinildo Mandavy. Lewy obrońca rodem z Mozambiku przeniósł się z Belenenses za kwotę trzech milionów euro. Następnie złożył podpis pod umową wiążącą obie strony do 30 czerwca 2022 roku. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy