OFICJALNIE: Leonardo Jardim przegrał walkę o Léo Jardima

OFICJALNIE: Leonardo Jardim przegrał walkę o Léo Jardima
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lille OSC | A Bola

Wbrew ostatnim doniesieniom, Léo Jardim ostatecznie nie przeniesie się do AS Monaco. Brazylijczyk wybrał bowiem ofertę Lille OSC.

Kilka tygodni temu portugalskie media informowały, że 24-letni golkiper znalazł się na celowniku Monaco oraz Lille. Wielkim zwolennikiem sprowadzenia piłkarza z Kraju Kawy miał być Leonardo Jardim. Dla wyjaśnienia, panowie nie są ze sobą spokrewnieni. 

Ostatecznie walkę o Brazylijczyka z włoskim paszportem (ogromny atut) wygrał wicemistrz Francji, który na jego pozyskanie wydał pięć milionów euro, a w przyszłości do kwoty tej będzie mógł zostać doliczony dodatkowy milion z tytułu bonusów.

Rio Ave, a więc były już klub Léo Jardima, otrzyma jednak 3,5 miliona euro. Wynika to z faktu, że Grêmio Porto Alegre było w posiadaniu 30% praw do tego zawodnika, dlatego też zainkasuje pozostałe 1,5 miliona euro. 

Brazylijczyk, który w ubiegłym sezonie w 38 meczach siedem razy zachował czyste konto, z nowym pracodawcą podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku. 

Wcześniej Lille potwierdziło wykupienie Reinildo Mandavy. Lewy obrońca rodem z Mozambiku przeniósł się z Belenenses za kwotę trzech milionów euro. Następnie złożył podpis pod umową wiążącą obie strony do 30 czerwca 2022 roku. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy