OFICJALNIE: Levi Colwill wypożyczony do Brighton

OFICJALNIE: Levi Colwill wypożyczony do Brighton
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Brighton

Brighton poinformował w ostatnich dniach o sprowadzeniu nowego środkowego obrońcy, a jest nim Levi Colwill.

Ostatnie wydarzenia sugerują ocieplenie relacji na linii Brighton - Chelsea. Pierwsza z tych ekip sprzedała bowiem do stołecznej ekipy Marca Cucurellę, który kosztował 55 milionów funtów i stał się najdroższym bocznym defensorem w historii piłki nożnej.

O Hiszpana zabiegał też Manchester City, ale ten ostatecznie wylądował na Stamford Bridge, bo propozycja z Londynu okazała się korzystniejsza dla niedawnego pracodawcy zawodnika.

Chelsea nie pozostała wobec Brighton dłużna, a na Falmer Stadium powędrował utalentowany Levi Colwill.

Oba te ruchy odbyły się formalnie bez żadnych związków, a 19-latek dołączył do ekipy prowadzonej przez Grahama Pottera w ramach wypożyczenia. Porozumienie, które zawarły strony, będzie obowiązywało do 31 maja 2023 roku.

- Levi ma ogromny potencjał i pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności na szczeblu Championship, a także w rozgrywkach do lat 21. Naprawdę nie mogę doczekać się współpracy z nim tak na treningach, jak i w warunkach meczowych. Gra na środku obrony, ale w razie potrzeby może występować też na prawej stronie bloku defensywnego. To daje nam więcej opcji taktycznych - powiedział Potter.

19-latek spędził poprzedni sezon również w ramach transferu czasowego, ale w Huddersfield. Tam rozegrał 29 spotkań, a w nich strzelił dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy