OFICJALNIE: Lewandowski bez zmiennika! Wagner odszedł z Bayernu

OFICJALNIE: Lewandowski bez zmiennika! Wagner odszedł z Bayernu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Bayern Monachium | Tianjin Teda FC | Bild

Sandro Wagner postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji do transferu zagranicznego i w związku z tym został nowym zawodnikiem Tianjin Teda.

31-latek na szerokie wody tak naprawdę wypłynął dopiero w 2017 roku, kiedy po udanej rundzie jesiennej w barwach Hoffenheim (sześć goli i cztery asysty w 17 meczach) wrócił do Bayernu Monachium. Wówczas Bawarczycy zapłacili za niego 13 milionów euro.

Wagner na Allianz Arena przychodził po to, by wspomagać Roberta Lewandowskiego w zdobywaniu goli. Od początku pewnym było jednak to, ze ośmiokrotny reprezentant Niemiec będzie jedynie zmiennikiem dla Polaka. I tak też w istocie było.

W obecnym sezonie rosły napastnik nie grzeszył jednak formą strzelecka, gdyż zanotował raptem jedno trafienie w 12 rozegranych spotkaniach. Dodatkowo na horyzoncie pojawiła się lukratywna oferta z Chin, co skłoniło zawodnika do zmiany barw klubowych.

Światło na tę kwestę rzucił Hasan Salihamidžić, dyrektor sportowy monachijczyków – Sandro Wagner przyszedł do nas i poprosił o zwolnienie z umowy. Otrzymał bardzo atrakcyjną ofertę z Chin i spełniliśmy jego prośbę. Wyraźnie dziękujemy Sandro za jego czas w Bayernie, życzymy mu wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów w Chinach.

31-latek w Tianjin Teda, z którym podpisał kontrakt do końca 2020 roku, zarobi 15 milionów euro (czyli 7,5 miliona euro za sezon). Transfer zamknął się w kwocie pięciu milionów euro.

Wychowanek Bayernu po powrocie do klubu wystąpił w 30 meczach, strzelił 10 goli i posłał dwa ostatnie podania. W nowym zespole spotka on swoich rodaków: Felixa Bastiansa (ex-piłkarza Herthy) oraz Uliego Stielikego (byłego trenera FC Sion). 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy