OFICJALNIE: Limity płacowe w białoruskiej lidze

OFICJALNIE: Limity płacowe w białoruskiej lidze
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: ABFF | Pressball.by | Football.by | Sport.tut.by

Wsparcie finansowe od władz Białorusi to jeden z głównych dochodów tamtejszych klubów. Teraz jednak kraj postanowił nałożyć na ekipy limit wynagrodzeń, premii i wszelkich innych świadczeń. Ponadto zakazano wyjazdów na zagraniczne zgrupowania.

Większość klubów piłkarskich na Białorusi jest finansowana przez państwo, co ma związek z ich członkostwem w Białoruskim Związku Piłki Nożnej. Wyjątek stanowią tutaj Dynamo Brześć i FK Sputnik, które wciąż są w rękach prywatnych właścicieli.

Dzisiaj zapadła decyzja o ograniczeniu nakładów. Jak podkreślają władze, piłka nożna nie jest już dla kraju priorytetowym sportem, a mając to na uwadze, zakazano także klubom wyjazdów na zagraniczne zgrupowania.

Nim stosowna ustawa weszła w życie, podróż do Dubaju zaplanował Szachcior Soligorsk i dlatego postanowił wywiązać się ze swoich zobowiązań. Teraz, po powrocie do ojczyzny, mistrza Białorusi może spotkać niemiła niespodzianka w postaci pozbawienia go wpływów od państwa.

Wiadomo już, jakie limity wynagrodzeń nałożono na ekipy.

Od sezonu 2021 stała pensja będzie wynosić maksymalnie 15 tysięcy rubli białoruskich miesięcznie, a więc blisko pięć tysięcy euro. Tyle zarabiać mogą jednak tylko reprezentanci kraju, którzy w ostatnich dwóch latach wzięli udział w co najmniej połowie spotkań, jak również trzech obcokrajowców. Pierwsi trenerzy zainkasują około 2,5 tysiąca euro, a ich asystenci połowę tej kwoty. Budżet całkowity klubów na wynagrodzenia musi zamknąć się w 50 tysiącach euro.

Zajęto się również kwestią premii i wygląda to następująco. Za zwycięstwo w meczu ligowym drużyna może otrzymać 10 tysięcy euro, za wygraną w krajowym pucharze 6,5 tysiąca euro. Najwięcej zainkasują ci, którzy zatriumfują w rozgrywkach europejskich - 20 tysięcy euro.

Kwoty te zostały ustalone już przed Nowym Rokiem z władzami klubów, a teraz zmiany zatwierdzono na spotkaniu Komitetu Wykonawczego Białoruskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwsza kolejka nowej kampanii odbędzie się w dniach 12-14 marca.

Więcej na temat: Oficjalnie Białoruś

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy