OFICJALNIE: Linetty w Torino. Jeden z najdroższych Polaków w historii

OFICJALNIE: Linetty w Torino. Jeden z najdroższych Polaków w historii fot. Torino
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Torino

Karol Linetty zmienił Sampdorię na Torino na zasadzie transferu definitywnego.

Linetty podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku, a wedle nieoficjalnych informacji kosztował 10 milionów euro, co czyni go jednym z najdroższych polskich piłkarzy w historii.

Tym samym trener Marco Giampaolo, który niedawno przejął Torino, postawił na swoim i ściągnął dobrze mu znanego z czasu prowadzenia Sampdorii środkowego pomocnika.

25-letni Linetty do Włoch przeniósł się latem 2016 roku z Lecha Poznań za około trzy miliony euro. Od tego czasu wystąpił w 124 meczach Serie A, strzelając 11 bramek i przy 12 kolejnych asystując.

Wśród polskich pomocników większe transfery od niego zaliczyli tylko Piotr Zieliński i dwukrotnie Grzegorz Krychowiak. Generalnie Linetty jest siódmym najdroższym Polakiem w historii.

Torino ma apetyt na lepszy sezon 2020/2021 niż poprzedni, w którym zajęło dopiero 16. lokatę w tabeli Serie A z zaledwie pięcioma punktami przewagi nad pierwszym ze spadkowiczów (Lecce).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy