OFICJALNIE: Linton Maina w 1. FC Köln

OFICJALNIE: Linton Maina w 1. FC Köln
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Köln

1. FC Köln poinformowało o zapewnieniu sobie usług Lintona Mainy.

„Kozły” na koniec fazy zasadniczej zajęły siódme miejsce w tabeli Bundesligi i w przyszłej kampanii wezmą udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Teraz potwierdziły swój pierwszy nabytek.

Umowa 22-letniego skrzydłowego z Hannoverem 96 wygasa 30 czerwca, więc jest on dostępny na zasadzie wolnego transferu. To wykorzystało 1. FC Köln.

Linton Maina podpisał kontrakt ważny do połowy 2025 roku i w ten sposób wraca na najwyższy szczebel ligowy w Niemczech.

– Podoba mi się pomysł Steffena Baumgarta [trener drużyny - przyp. red.] na grę w piłkę. Wchodzę w to i nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie zaczniemy pracę – oświadczył piłkarz.

Zawodnik, który odnajduje się po obu stronach boiskach, jest byłym młodzieżowym reprezentantem Niemiec. W barwach „Die Roten” uzbierał 97 występów okraszonych 11 trafieniami i 15 asystami.

To dopiero drugi klub Mainy w seniorskiej karierze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy