OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG

2023-06-03 19:20:59; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Fot. Victor Velter / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja Źródło: PSG

Lionel Messi rozstaje się z Paris Saint-Germain wraz z końcem wygasającej umowy - potwierdził francuski klub oficjalnym komunikatem.

Dzisiaj jeszcze czeka Messiego ostatni mecz w barwach PSG - w ramach Ligue 1 przeciwko Clermont Foot na Parc de Princes.

Od bezgotówkowego transferu z FC Barcelony latem 2021 roku wystąpił w 74 spotkaniach, notując 32 bramki i 35 asyst. Zdobył dwa tytuły mistrza Francji, ale w Lidze Mistrzów dwukrotnie odpadł na poziomie 1/8 finału.

- Dziękuję klubowi, miastu Paryż i jego mieszkańcom za te dwa lata. Życzę im wszystkiego najlepszego na przyszłość - powiedział Messi.

- Chciałbym podziękować Leo Messiemu za dwa sezony w Paryżu. Oglądanie siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki w Rouge & Bleu i na Parc des Princes, zdobywanie dwóch kolejnych mistrzostw Francji i inspirowanie naszych młodych graczy było przyjemnością. Nie można nie docenić jego wkładu w Paris Saint-Germain i Ligue 1. Życzymy Leo i jego rodzinie wszystkiego najlepszego na przyszłość - podkreślił Nasser Al-Khelaïfi, prezes PSG.

Wciąż wyjaśnia się klubowa przyszłość Messiego. W grę wchodzi rekordowa oferta od saudyjskiego Al-Hilal, FC Barcelona, która stara się uporać z limitami płacowymi, a także amerykański Inter Miami, dysponujący zdecydowanie mniejszymi środkami niż azjatycki konkurent.

35-letni mistrz świata ma podjąć decyzję w najbliższych dniach. Zaraz potem uda się na zasłużone wakacje.