OFICJALNIE: Lippi znudził się na emeryturze. Powrót na ławkę trenerską!

OFICJALNIE: Lippi znudził się na emeryturze. Powrót na ławkę trenerską! fot. Wikipedia
Paweł Machitko
Źródło: Chińska federacja piłkarska

Marcello Lippi jeszcze w październiku mówił o powrocie do domu do Włoch i prawdopodobnej emeryturze, w czwartek natomiast został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Chin.

Tym samym wraca na stanowisko po tym, jak poprowadził Chińczyków w kilku meczach eliminacji mundialu w 2018 roku i w tegorocznym Pucharze Azji. Odszedł w styczniu, a zastąpił go Fabio Cannavaro. Młodszy Włoch usiadł na ławce podczas przegranych meczów z Tajlandią i Uzbekistanem, a następnie postanowił się skoncentrować na pracy w klubie (wcześniej łącząc posady), Guangzhou Evergrande.

71-letni Lippi tym samym przygotuje i poprowadzi Chiny w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Ponowny debiut zaliczy w towarzyskim meczu z Filipinami, do którego dojdzie już siódmego czerwca.

Prawdopodobnie powrót do Chin musi się wiązać z odpowiednim wynagrodzeniem, a już wcześniej Lippi należał do najlepiej opłacanych trenerów świata.

Nestor włoskiej myśli szkoleniowej w przeszłości pracował między innymi w Juventusie (trofeum Ligi Mistrzów w sezonie 1995/1996), Interze i reprezentacji Italii, z którą w 2006 roku sięgnął po Mistrzostwo Świata.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy