OFICJALNIE: Locadia w Hoffenheim

OFICJALNIE: Locadia w Hoffenheim
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TSG 1899 Hoffenheim

TSG 1899 Hoffenheim sfinalizowało transfer Jürgena Locadii.

Holender trafił do Brighton & Hove Albion w styczniu 2018 roku za 15 milionów funtów (17 milionów euro) z PSV Eindhoven. Wówczas był to największy transfer w dziejach angielskiego klubu, co tym samym wpływało na zwiększone oczekiwania wobec środkowego napastnika. Jego przygoda z „Mewami” zaczęła się obiecująco, bo od dwóch trafień w dwóch pierwszych meczach.

Później jednak atakujący zagubił gdzieś swoją skuteczność, przez co był wystawiany nieco niżej (głównie na pozycji skrzydłowego). Ostatecznie po rozegraniu 43 spotkań (sześć goli i dwie asysty) zawodnik zdecydował się dołączyć do Hoffenheim, gdzie będzie występował pod dowództwem swojego rodaka Alfreda Schreudera.

Transfer został przeprowadzony na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2020 roku. Najprawdopodobniej opcja kupna nie została ujęta w porozumieniu zawartym pomiędzy obiema stronami. 

Dla „Wieśniaków” jest to tym samym kolejny głośny transfer przeprowadzony w ostatnich dniach. Wcześniej na Prezero-Arena trafił bowiem Diadie Samassékou (największy zakup w historii niemieckiej ekipy).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! Absurdalna sytuacja z faulem Lo Celso. Nie może zostać ukarany, mimo że sędziowie przyznali się do błędu Absurdalna sytuacja z faulem Lo Celso. Nie może zostać ukarany, mimo że sędziowie przyznali się do błędu Tragedia w trakcie meczu Bayern - Paderborn. Nie żyje 14-miesięczna siostrzenica Streliego Mamby Tragedia w trakcie meczu Bayern - Paderborn. Nie żyje 14-miesięczna siostrzenica Streliego Mamby Iniesta, Piqué i Ramos mogą wystąpić na igrzyskach olimpijskich Iniesta, Piqué i Ramos mogą wystąpić na igrzyskach olimpijskich FC Barcelona pracuje nad priorytetowym transferem. Przygotowała propozycję kontraktu! FC Barcelona pracuje nad priorytetowym transferem. Przygotowała propozycję kontraktu!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy