OFICJALNIE: Locadia w Hoffenheim

OFICJALNIE: Locadia w Hoffenheim
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TSG 1899 Hoffenheim

TSG 1899 Hoffenheim sfinalizowało transfer Jürgena Locadii.

Holender trafił do Brighton & Hove Albion w styczniu 2018 roku za 15 milionów funtów (17 milionów euro) z PSV Eindhoven. Wówczas był to największy transfer w dziejach angielskiego klubu, co tym samym wpływało na zwiększone oczekiwania wobec środkowego napastnika. Jego przygoda z „Mewami” zaczęła się obiecująco, bo od dwóch trafień w dwóch pierwszych meczach.

Później jednak atakujący zagubił gdzieś swoją skuteczność, przez co był wystawiany nieco niżej (głównie na pozycji skrzydłowego). Ostatecznie po rozegraniu 43 spotkań (sześć goli i dwie asysty) zawodnik zdecydował się dołączyć do Hoffenheim, gdzie będzie występował pod dowództwem swojego rodaka Alfreda Schreudera.

Transfer został przeprowadzony na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2020 roku. Najprawdopodobniej opcja kupna nie została ujęta w porozumieniu zawartym pomiędzy obiema stronami. 

Dla „Wieśniaków” jest to tym samym kolejny głośny transfer przeprowadzony w ostatnich dniach. Wcześniej na Prezero-Arena trafił bowiem Diadie Samassékou (największy zakup w historii niemieckiej ekipy).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Diego Costa w opałach. Napastnikowi Atlético Madryt grozi nawet więzienie Diego Costa w opałach. Napastnikowi Atlético Madryt grozi nawet więzienie Borussia Dortmund: Koniec sezonu dla pomocnika, Håland nie zagra w niedzielę [OFICJALNIE] Borussia Dortmund: Koniec sezonu dla pomocnika, Håland nie zagra w niedzielę [OFICJALNIE] „Żałuję transferu Balotellego”. Napastnik zmieni klub „Żałuję transferu Balotellego”. Napastnik zmieni klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy