OFICJALNIE: Locadia w Hoffenheim

OFICJALNIE: Locadia w Hoffenheim
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TSG 1899 Hoffenheim

TSG 1899 Hoffenheim sfinalizowało transfer Jürgena Locadii.

Holender trafił do Brighton & Hove Albion w styczniu 2018 roku za 15 milionów funtów (17 milionów euro) z PSV Eindhoven. Wówczas był to największy transfer w dziejach angielskiego klubu, co tym samym wpływało na zwiększone oczekiwania wobec środkowego napastnika. Jego przygoda z „Mewami” zaczęła się obiecująco, bo od dwóch trafień w dwóch pierwszych meczach.

Później jednak atakujący zagubił gdzieś swoją skuteczność, przez co był wystawiany nieco niżej (głównie na pozycji skrzydłowego). Ostatecznie po rozegraniu 43 spotkań (sześć goli i dwie asysty) zawodnik zdecydował się dołączyć do Hoffenheim, gdzie będzie występował pod dowództwem swojego rodaka Alfreda Schreudera.

Transfer został przeprowadzony na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2020 roku. Najprawdopodobniej opcja kupna nie została ujęta w porozumieniu zawartym pomiędzy obiema stronami. 

Dla „Wieśniaków” jest to tym samym kolejny głośny transfer przeprowadzony w ostatnich dniach. Wcześniej na Prezero-Arena trafił bowiem Diadie Samassékou (największy zakup w historii niemieckiej ekipy).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy